Powrót do serwisu

Piece z podajnikiem Galmet - informacje - ustawienia

Miejsce do podzielenia się poglądami z innymi forumowiczami

Re: Piece z podajnikiem Galmet - informacje - ustawienia

Postprzez stanislaw42 w Pon Mar 15, 2010 9:18 am

tadminek napisał(a):
stanislaw42 napisał(a):Witam wszystkich zainteresowanych.

Jaka temperature utrzymujecie w domu?
Nie wiem dlaczego ja tak duzo zuzywam ekogroszku?
Moze brak zaworu troj-czterodroznego?

Pozdrawiam Stanislaw

Witam!

Średnio utrzymuję 18 - 20 stopni. Na piętrze czasami spada do 16 - brak drzwi w pokojach i odcięcia od klatki chodowej. W piwnicy podobnie. Myślę, że duże zużycie ekogroszku może wynikać między innymi z braku zaworu mieszającego. Czy kanał ciepłowniczy doprowadzający czynnik grzewczy do domu masz dobrze zaizolowany? Czy dostarczasz do grzejników wodę o
temperaturze wody na piecu? Czy dom ma dobrą izolację poziomą? czy nie ma mostków termicznych? Czy dobrze zaizolowany jest dach? To tylko niektóre pytania, które się nasuwają. Do tego dochodzą jeszcze okna, drzwi, odcięcie od klatki schodowej itd.

Witam

Mysle ze dom ma dobrze ocieplony.
Dom z bialej cegly mur 40 cm + 10 cm styropianu.
Fundament ocieplilem w tym roku na okolo 1,2 m ponizej ziemi.
Okna i drzwi nowe.
Dach ocieplony 15-20cm welna.
Instalacja cala nowa .

Pozdrawiam Stanislaw
stanislaw42

Dołączenie: Śro Lut 18, 2009 6:42 pm

Postprzez dawid29 w Śro Lis 17, 2010 9:57 pm

witam mam galmeta 30kw 200m chata stara poniemiecka nie ocieplona spalanie pieca to zasobnik na 7,8 dni moje ustawienia to 10s podania i 28% powietrza
praca pieca to np 60 stopni temperatura zadana gdy przechodzi w prace schodzi maksymalnie do 59,2 stopni po dwoch podaniach po 10s przechodzi w nadzor i tam wzrasta do 60,4 im mniejsze wachania temperatury tym bardziej stabilna praca kotla przyslona wentylatora otwarta na grubosc palca komin przymkniety tak ze gdy otworze drzwiczki pieca delikatnie wydostaje sie dym z pieca .ten piec musi miec minimalna temperature zadana 60 stopni (w ustawieniach fabrycznych jest 65 minimalna) musi byc dobrze nagrzany wtedy jest leprze spalanie i praca pieca grzejniki mam z termostatami ktore samo reguluja temperature w pomieszczeniach
dawid29

Dołączenie: Śro Lis 17, 2010 9:41 pm

Postprzez Marcin1983 w Pią Wrz 09, 2011 2:33 am

Witam wszystkich galmetowców ;-) Jak wygląda u Was sytuacja przed sezonem zimowym, piec wyczyszczony? Eko zakupiony??? Ja jak narazie wyczyściłem piec i jestem przed kupnem eko... Czy macie już stałe ustawienia, które sprawdzają się Wam co roku???? Pozdrawiam odezwijcie się proszę ;-)))) Boję się tej ziiiimy.... ;-/Pozdrawiam serdecznie
Marcin1983

Dołączenie: Pią Wrz 09, 2011 2:30 am

Poprzednia

Powróć do Wymiana poglądów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość