Powrót do serwisu

Piece z podajnikiem Galmet - informacje - ustawienia

Miejsce do podzielenia się poglądami z innymi forumowiczami

Re: Piece z podajnikiem Galmet - informacje - ustawienia

Postprzez stanislaw42 w Pon Lut 08, 2010 6:33 pm

tadminek napisał(a):Montaż zaworu trój- lub cztero- drożnego.
Jak wcześnie j pisałem mam zamontowany trójdrożny. Zawór ten pracuje u mnie na pół gwizdka i miesza wodę ciepłą z kotła z wodą z powrotu.
Na kotle mogę utrzymywać temperaturę np 55-60C a na grzejnikach mam temperaturę niższą. Wobec tego nie przegrzewam pomieszczeń i przez cały czas staram się utrzymać temperaturę jednakową (lepsze dla zdrowia, dzieci).
Nie wiem natomiast jaką najniższa temperaturę można ustawiać na piecu i jaki to ma wpływ na żywotność pieca CO. Przy zbyt niskich temperaturach 40 C wnętrze pieca zarasta sadzą.
Myślę, że zastosowanie zaworu mieszającego trój- lub czterodrożnego (ten podobno jest lepszy, choć kosztuje kilkaset złotych, jeśli jest kontrolowany przez sterownik i jeśli można go do sterownika perfekt R podłączyć!!!!) powoduje oszczędności przy jednoczesnym zachowaniu optymalnych warunków pracy dla pieca, grzejników, domowników no i oczywiście samego inwestora.
Sterownik mam perfekt R Do zadanej temperatury dochodzi około 10 - 15 min. Zależy czy chodzą pompy CWU i grzejnikowe.

Witam
Dziekuje za informacje mysle , ze masz reacje i musze zamontowac zawor troj-czeterodrozny.
Ja teraz utrzymuje temperature okolo 60stopni.
Piec zarasta sadza chociaz mam wyszza temperature zadana.
Jezeli jeszcze jakies informacje wzgledem pieca prosze o napisanie.

Pozdrawiam Stanislaw
Parametry, o których pisałem są zerowe a czas pracy podajnika i przerwy sa inny niż 15 i 45 s. Są takie jak pokazuje wyświetlacz sprawdzałem!! Te Twoje 25 minut wynika z tego, że brakuje zaworu mieszającego.
Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.
stanislaw42

Dołączenie: Śro Lut 18, 2009 6:42 pm

Postprzez tadminek w Pon Mar 01, 2010 9:22 pm

Witam Cię Stanisławie raz jeszcze!
Większość specmajstrów montuje teraz zawory czterodrogowe. Poczytaj na stronach popytaj innych.
Ja dzieki trójdrożnemu zaworowi od 16 X do 1III spaliłem około 3 tony węgla!!!
Wydaje mi się, że warto
tadminek

Dołączenie: Pon Lut 01, 2010 4:34 pm

Postprzez stanislaw42 w Wto Mar 02, 2010 9:18 am

tadminek napisał(a):Witam Cię Stanisławie raz jeszcze!
Większość specmajstrów montuje teraz zawory czterodrogowe. Poczytaj na stronach popytaj innych.
Ja dzieki trójdrożnemu zaworowi od 16 X do 1III spaliłem około 3 tony węgla!!!
Wydaje mi się, że warto

Witam

Caly czas zastanawiam sie nad montazem zaworu?
Napisz jaka powierzchnie ogrzewasz i temp. w domu?
Ja kociol mam okolo 20m od domu w budynku gospodarczym w ziemi idzie okolo 10m .
Posiadam jedna pompe do co i cwu. Podgrzewam caly czas cwu bo nie posiadam osobnej instalacji?

Moj dom 130m2 + 140 cwu.

Pozdrawiam Stanislaw
stanislaw42

Postprzez czeslaw w Nie Mar 07, 2010 5:46 pm

Tu się nie ma co zastanawiać, montuj zawór. Ja mam zamontowany trójdrożny do Galmeta 17 kw z obrotowa retortą, sterownik Perfekt R, układ z dwoma pompami. Z mojego kociołka jestem zadowolony, jak do tej pory od początku sezonu spaliłem ok. 3 t. miału+500kg. owsa, ogrzewam ok.120 m2+CWU 80l. Dzięki obrotowej retorcie przetestowałem różne rodzaje opału: ekogroszek, miał, ekogroszek z węgla brunatnego, mieszankę miału ze zbożem. Ze względów ekonomicznych najbardziej byłem zadowolony z mieszanki miału ze zbożem, jednak na którymś forum przeczytałem o niekorzystnym wpływie spalin powstałych w wyniku spalania zboża na komin(nie ma wkładu kominowego)i sam kocioł i na razie zaprzestałem palenie taka mieszanką.
Pozdrawiam
Czeslaw.
czeslaw

Dołączenie: Wto Lut 24, 2009 6:40 pm

Postprzez tadminek w Nie Mar 07, 2010 6:22 pm

Witam Stanisławie! Dom ma 240 m2 i 220 l cwu. Na osobnych pompach i zaworze trójdrożnym. Mam bardzo domre izolacje poziomą, pionową i dach.
tadminek

Postprzez czeslaw w Nie Mar 07, 2010 6:40 pm

W poprzednim poście nie dodałem, dom nie ocieplony, typowy klocek z lat 70 ubiegłego wieku, jedynie okna po wymianie.
Pozdrawiam
Czeslaw
czeslaw

Postprzez stanislaw42 w Śro Mar 10, 2010 7:39 pm

Witam wszystkich zainteresowanych.

Jaka temperature utrzymujecie w domu?
Nie wiem dlaczego ja tak duzo zuzywam ekogroszku?
Moze brak zaworu troj-czterodroznego?

Pozdrawiam Stanislaw
stanislaw42

Postprzez tadminek w Śro Mar 10, 2010 8:56 pm

stanislaw42 napisał(a):Witam wszystkich zainteresowanych.

Jaka temperature utrzymujecie w domu?
Nie wiem dlaczego ja tak duzo zuzywam ekogroszku?
Moze brak zaworu troj-czterodroznego?

Pozdrawiam Stanislaw

Witam!

Średnio utrzymuję 18 - 20 stopni. Na piętrze czasami spada do 16 - brak drzwi w pokojach i odcięcia od klatki chodowej. W piwnicy podobnie. Myślę, że duże zużycie ekogroszku może wynikać między innymi z braku zaworu mieszającego. Czy kanał ciepłowniczy doprowadzający czynnik grzewczy do domu masz dobrze zaizolowany? Czy dostarczasz do grzejników wodę o temperaturze wody na piecu? Czy dom ma dobrą izolację poziomą? czy nie ma mostków termicznych? Czy dobrze zaizolowany jest dach? To tylko niektóre pytania, które się nasuwają. Do tego dochodzą jeszcze okna, drzwi, odcięcie od klatki schodowej itd.
tadminek

Postprzez czeslaw w Czw Mar 11, 2010 6:04 pm

Temperatura jaką utrzymuję to 20-22 st.C, wszędzie na grzejnikach zawory z głowicami termostatycznymi. Instalacja starego typu, duże przekroje rur, sporo wody , z poprzednim piecem bez problemów działała grawitacyjnie.

Pozdrawiam
Czeslaw
czeslaw

Postprzez stanislaw42 w Pon Mar 15, 2010 9:13 am

Witam Czeslaw

Moze przeslij zdjecie jak masz zamontowany zawor trojdrozny z pompami lub jakis szkic?
Czy miales od poczatku zamontowany zawor trojdrozny?
Czytajac wszystkie posty to ja powinienem spalic na swoj metraz okolo 4 ton ekogroszku.
Wiec gdzies popelniam blad tylko nie wiem gdzie czy spalanie czy brak zaworu?
Moze mam za wysoka temperature w domu i spalanie jest duze?
Jezeli mozesz podaj jakie parametry masz na sterowniku?

Pozdrawiam Stanislaw
stanislaw42

PoprzedniaNastępna

Powróć do Wymiana poglądów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość