Powrót do serwisu

Zebiec 20KP +Perfekt Z[temat wydzielony]

Miejsce do podzielenia się poglądami z innymi forumowiczami

Zebiec 20KP +Perfekt Z[temat wydzielony]

Postprzez bochnek w Śro Lis 11, 2009 5:48 pm

czy 25-30 kg groszku na dobe to duzo czy w normie??

zastanawia mnie fakt czy popiol w popielnkiu ma byc taki jak np z paierosa czy jednak moga w nim sie znajdowac kawalki spieczonego i jednoczesnie niedpoalonego wegla?? pytam bo eko groszek mam bardzo dobrej jakosci i drobnej granulacji chcialbym wiedziec czy przypadkiem nie oczekuje czegos niemozliwego. a moze ktos z forumowiczow podalby mi od jakich parametro powienien wyjsc z nastawami? i jakie macie najdluzsze przerwy miedzy podaniami?

moje nastawy 100% moc
90% powietrze
czas ruchu 2s
min dmuchawy 18
max dmuchawy100
min przerwa pracy 30s
max przerwa 225s

A czy na retorcie/palniku macie widoczne tylko sam palacy sie ekogroszek i troche popiolu na bokach? bo u mnie te boki po jakims czasie obrastaja wlasnie najbardziej drobnym niedopalonym weglem moze tez czasami troche spieczonym i sam musze sciagac go do popielnika.

biorac pod uwage ekonomie palenia to lepiej ustawic 45st czy 60st na piecu co da bardziej wymierny efekt??
bochnek

Dołączenie: Pon Lis 09, 2009 3:03 pm

Re: Zebiec 20KP +Perfekt Z[temat wydzielony]

Postprzez czyngis w Pon Kwi 12, 2010 1:57 pm

Jeżeli pojawia się niedopalony węgiel, może to oznaczać, że dostarczana jest zbyt mała ilość powietrza.
Jeżeli pojawia się spieczony więgiel, może dostarczane jest zbyt dużo powietrza.

Jeżeli chodzi o ekonomię palenia to nie ma jednej rady, bardzo dużo zależy od ogrzewanego obiektu.
czyngis
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Sty 04, 2010 12:04 pm

Re: Zebiec 20KP +Perfekt Z[temat wydzielony]

Postprzez mohsinj677 w Czw Sty 16, 2014 11:02 am

Eksploatuję od jesieni kocioł Galmet 12kW ze sterownikiem Perfect. Ogrzewam tym dom o pow 160m2 (wyłącznie ogrzewanie podłogowe)+ garaż 40m2 (wyłącznie ogrzewanie podłogowe)+ bojler 140l. Kocioł wybrałem najmniejszy choć mógłby być mniejszy tyle że nikt mniejszych nie produkuje. Jestem z wykształcenia Energetykiem (to Ci od ciepła przemian termodynamiki spalania chłodzenia itd... nie mylić z tymi od prądu choć efektem pracy często jest prąd :)), więc rozumiem procesy zachodzące, także postaram się merytorycznie zdiagnozować problemy w sterowaniu i budowie kotłów na eko-groszek,
mohsinj677

Dołączenie: Czw Sty 16, 2014 11:01 am

Powróć do Wymiana poglądów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości