Powrót do serwisu

opadający żar

Dyskusje na temat sterownika Expert i problemów z nim związanych

opadający żar

Postprzez monika1984 w Wto Gru 20, 2011 8:33 am

Dzień dobry.
Proszę mi powiedziećaby jakie nastawy powinnam zmienić w piecu galmet eko-gt 12kwp z sterownikiem expert ex-2.Aby żar nie cofał się do retorty,regulacją dmuchawy już niżej nie mogę zejść.Czy powinnam w trybie serwisanta pkt.Parametry pracy zmienić ustawienia czasu podawania minimalnego i długości cyklu.Obecne ustawienia są fabryczne czas podawania min.1s a długość cyklu 50s.Czy powinnam wydłużyć czas podawania i skrócić jednocześnie czas cyklu?A może zmieniać tylko długość czasu podawania(maks.ustawić go można na 5s.)podajnik ma ustawione 13,5kg/h może ten parametr też być za to odpowiedzialny?Podajnik mam r-k 14.
PRZESYŁAM ŻYCZENIA ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT.
monika1984

Dołączenie: Wto Gru 20, 2011 8:21 am

Re: opadający żar

Postprzez maciej w Śro Gru 21, 2011 12:12 pm

Wnioskuję na podstawie ustawień podajnika, że pali Pani węglem. Proszę sprawdzić czy dmuchawa jest Wpa07. Proszę zmienić w pierwszej kolejności kaloryczność opału na najniższą, jeżeli to nie pomoże to proponuję zmniejszyć wydajność podajnika (na początek na 10) i zaobserwować zmiany w kotle.
Pozdrawiam,
Maciej
maciej
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Wrz 05, 2011 8:50 am

Postprzez monika1984 w Śro Gru 21, 2011 8:23 pm

Dzień dobry:)
Tak pale węglem o kaloryczności 28Mj.więc ustawienie wysoka kaloryczność jest chyba ok?Tak dmuchawa to Wpa07.Proszę mi odpowiedzieć czy jak zmienię wartość wydajności podajnika na 10 to on szybciej będzie wypychał węgiel.Tak mało logiczne to na moją główkę mam 13,5kg na godzinę a jak zmienię na 10kg na godzinę to podajnik będzie wypychał szybciej wegiel przez co żar nie zdąży opaść.A jak parametr wydajności bym zwiększyła np.do 18kg. na godzinę to podajnik pracował by wolniej przez co żar cofnął by się całkiem aż do dołu?Bo ja myślałam że jak jest 13,5kg to on w ciągu godziny tyle poda a jak 10kg to powinien podać mniej przez co jeszcze bardziej żar by opadł.Widocznie byłam w błędzie.Cieszę się że już święta za pasem i "Mój chłop:)" wróci z zagranicy to przejmie rządy w kotłowni.Wnioskuję że parametrów pracy nie mam ruszać tz.zostawić 1s.na długość cyklu 50s.
Pozdrawiam panie Macieju jeszcze raz życzę WESOŁYCH ŚWIĄT,biało za oknem się robi więc może święta będą jak powinny.Lecę kleić pierogi:)
monika1984

Postprzez maciej w Czw Gru 22, 2011 8:43 am

Proszę sprawdzić czy przy wyłączonej dmuchawie nie ma ciągu powietrza przez otwór dmuchawy. Proszę również sprawdzić czy typ kotła jest prawidłowo wybrany. Czy modyfikowała Pani wartości w „korekcji powietrza”?

...Tak pale węglem o kaloryczności 28Mj.więc ustawienie wysoka kaloryczność jest chyba ok?...

Jest to poprawne ustawienie jednak proszę przeprowadzić test z ustawieniem wartości na „średnią” i zaobserwować zmiany.

...czy jak zmienię wartość wydajności podajnika na 10 to on szybciej będzie wypychał węgiel...

Podajnik poda więcej węgla ponieważ wydłuży się czas podawania, dzięki czemu żar nie zdąży opaść. Prędkość podawania będzie taka sama.

...Wnioskuję że parametrów pracy nie mam ruszać tz.zostawić 1s.na długość cyklu 50s...

Na razie proszę nie modyfikować tych parametrów.

Również proszę przyjąć życzenia spokojnych i radosnych radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych szczęśliwych zdarzeń w nadchodzącym Nowym Roku od firmy Elster :)
Pozdrawiam,
Maciej
maciej
Konsultant firmy Elster

Postprzez monika1984 w Czw Gru 22, 2011 9:51 am

Proszę sprawdzić czy przy wyłączonej dmuchawie nie ma ciągu powietrza przez otwór dmuchawy. Proszę również sprawdzić czy typ kotła jest prawidłowo wybrany. Czy modyfikowała Pani wartości w „korekcji powietrza”?

Typ kotła mam prawidłowo wybrany,jest ciąg powietrza przy wyłączonej dmuchawie,czy nie powinno go być?Mam przymknąć klapkę na dmuchawie już i tak jest nie wiele otwarta,czopóch mam również przymknięty więcej niż pół.Wartośc korekcji powietrza ma zakres od -15% do +15% zmieniałem te wartości.Obecnie jestem zadowolona żar już tak nie opada.Ale jednak prosiła bym o odp.dotyczącą ciągu będę wiedziała coś więcej a nóż się przyda :)
Pozdrawia
p.s.
Aby więcej firm miało taki kontakt z klientami.
monika1984

Postprzez monika1984 w Czw Gru 22, 2011 6:12 pm

a jednak żar opada :( przywróciłam ust.fabryczne.zmieniłam podawanie węgla jak pan doradził na 10kg i kaloryczność opału na średnią.Ale to nie skutkuje.Ciąg powietrza przez otwór dmuchawy to miał pan na myśli ten otwór gdzie jest ta klapka która można regulować szczelinę?Czuć tam ciąg jak przyłożę zapaloną zapałkę to płomień wygina się w kierunku dmuchawy.A czy to poprawne wartości nadmuchu podtrzymania czas i siła na 0s i 0%.Czy nie powinno być tak jak u moich rodziców w piecu miałowym że co jakiś czas dmuchawa dostarcza powietrza?Tak to raczej węgiel może zgasnąć.Postaram się już więcej pytań nie zadawać,korci mnie aby ruszyć parametry pracy tj.minimalny czas i długość cyklu tylko nie wiem jak? Czy skracać czas cyklu nie ruszając czasu podawania może odwrotnie albo tu wydłużać a tam skracać?Ciekawska baba ze mnie i lubię jak wszystko działa należycie:)
Pozdrawiam i mam nadzieję że nie ma pan już mnie dość:)
monika1984

Postprzez maciej w Pią Gru 23, 2011 8:38 am

... Czuć tam ciąg jak przyłożę zapaloną zapałkę to płomień wygina się w kierunku dmuchawy...

to może być przyczyną cofania się żaru szczególnie w wietrzne dni. Aby wyeliminować ten problem stosuje się tzw. przepustnice dmuchawy, która zamyka dopływ powietrza do paleniska w momencie gdy dmuchawa nie pracuje.

...A czy to poprawne wartości nadmuchu podtrzymania czas i siła na 0s i 0%...

Te wartości zależą od typu kotła, w Pani przypadku – kocioł galmet eko-gt 12kwp r-k, wartości 0s i 0% są poprawne.

... Postaram się już więcej pytań nie zadawać...

Może Pani zadawać tyle pytań ile ma Pani wątpliwości, zależy nam aby klienci byli zadowoleni z naszych usług, zawsze służę pomocą :)
Pozdrawiam,
Maciej
maciej
Konsultant firmy Elster

Postprzez RysiekP w Pon Lis 10, 2014 10:55 pm

Wielka prośba do konsultanta Elstera o zajrzenie do Perfekta - Ogromne spieki. Z góry dziękuje Rysiek
RysiekP

Dołączenie: Czw Sty 08, 2009 9:08 am

Powróć do Expert

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości