Powrót do serwisu

Temster - ustawienia - piec wygasa

Miejsce na dyskusje nie pasujące nigdzie indziej

Temster - ustawienia - piec wygasa

Postprzez daniellp w Pon Lis 12, 2012 10:20 am

Dzień dobry, stałem się szczęśliwym posiadaczem domu, w którym znajduje się piec firmy Zębiec 25kW wraz ze sterownikiem Temster ZD. I tu pojawia się problem:
1. nie wiem, jakie parametry ustawić - dom ma ok. 165 m. Dodam, że piec ogrzewa też wodę do mycia w termie 100 litrowej. Obecnie jest tak: czas podawania 4 s., czas przerwy 40-45 s., moc dmuchawy 50-60%, tempeeratura zadania 45-50'C, pompa włącza się przy 40'C, czas przerwy nadzoru 10-20 min.
2. niestety przy tych ustawieniach dzieje się tak, że piec nie dochodzi o temp. zadanej i po 2 h przechodzi w stan wygaszania - dzisiaj co 2 h wstawalem z nocy, żeby nie wygasł :( Temp. dochodzi o 40-41'C włącza się pompa, po chwili temp. spada do ok. 38 stopni, pompa sie wylacza, i tak w kółko.
Pomóżcie proszę, jak ustawić piec, aby sie palil, aby dochodził do ustalonej temperatury i nie przechodził w stan wygaszania.
3. Po drugie, przy tym iecu podobno można ustawić też odpowiednie parametry, żeby piec pracował z różna mocą w określonych godzinach - czy to prawda?
4. ostatnie pytanie, jak zmieniać ustawienia, czy ogólnie parametry w zależności od pogody na zewnątrz. Dzisiaj jeszcze jest stosunkowo ciepło, ale zimą?
Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc, abym kolejną noc mógł już przespać :)
pozdrawiam, Daniel
daniellp

Dołączenie: Pon Lis 12, 2012 10:09 am

Re: Temster - ustawienia - piec wygasa

Postprzez titamida w Nie Lis 18, 2012 1:58 pm

To normalny objaw przy takich ustawieniach. Przy takich nastawach oczywiście grzejesz kocioł ale po załączeniu pomp i zalaniu kotła zimnym powrotem nigdy nie ogrzejesz kotła. Jeszcze się okaże, że nie masz zaworu 3d lub 4d, który chroni powrót kotła przed wychłodzeniem to wiele lat kocioł nie pociągnie. Nie wiem jaki to dokładnie kocioł i jaki motoreduktor (jaka przekładnia) ale dam sobie głowę uciąć, że zdecydowanie za krótki czas podawania przy tak długiej przerwie. Ustaw na początek 10/40 i zobacz co będzie. Jak zbyt długo będzie dochodził to jeszcze o 2-3 sekundy skróć przerwę w podawaniu.
titamida

Dołączenie: Wto Lis 06, 2012 9:08 pm

Powróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość