Powrót do serwisu

pomocy ze sterownikiem Tempster

Miejsce na dyskusje nie pasujące nigdzie indziej

pomocy ze sterownikiem Tempster

Postprzez nextus w Sob Paź 15, 2011 6:33 pm

Witam mój piecyk Zębiec 25 sterownik Tempster użytkuję go drugi rok tym że wcześniej palił nim ktoś inny w domu, gdy grzeję wodę w bojlerze 120 litrów nie ma problemów piec naprawdę ładnie się pali , daje swoje ciepło i co najważniejsze jest Ekonomiczny. problem pojawia się teraz gdy pora jest że trzeba grzać w grzejnikach moje nastawy:
Czas przerwy-40s moc dmuchawy-100% czas podawania 6s nadzór 20 minut, zakres regulacji >1 min obroty dmuchawy 18% max 50%
Piec bardzo ciężko osiąga temperaturę a przełącza się w tryb nadzoru dopiero po osiągnięciu temperatury wyższej 3 stopnie niż temp robocza. po właczeniu trybu nadzoru trwa on max 8 minut po czym znowu praca i ładuje i ładuje. Nie jestem całkiem laikiem w tych sprawach próbowałem zmniejszyć czas przerwy zwiększyć czas ładowania ale jakoś bez efektu, węgiel spala się tak średnio dobrze jest trochę żużlu. Po 7-8 minutach znów tryb praca i podaje dość często po te 6s . Mam zawór mieszalniczy ustawiony w stosunku 2.5 Czemu temperatura pieca tak szybko odpada na dół, spędziłem całe 2 dni przy nim i co zauważylem jest np temperatura 47 stopni podczas podawania nagle wzrasta do 47.5 i gdy skończy podawać znów spada na dól .
W takim wypadku piec staje się bardzo nie ekonomiczny boje się że nie wystarczy mi 4.5 tony na sezon :?
próbowałęm przywrócić ustawienia fabryczne itp w czym może tkwić problem?
nextus

Dołączenie: Sob Paź 15, 2011 6:24 pm

Re: pomocy ze sterownikiem Tempster

Postprzez maciej w Wto Paź 18, 2011 8:36 am

...Piec przełącza się w tryb nadzoru dopiero po osiągnięciu temperatury wyższej 3 stopnie niż temp robocza...

To jest prawidłowa reakcja. Dla pieców Zębiec sterowniki są w ten sposób zaprogramowane.

...Piec bardzo ciężko osiąga temperaturę... węgiel spala się tak średnio dobrze jest trochę żużlu...

Proszę spróbować zwiększyć max moc dmuchawy. Jeżeli paliwo nie spala się do końca to znaczy o zbyt małym dopływie powietrza.
Pozdrawiam,
Maciej
maciej
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Wrz 05, 2011 8:50 am

Powróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość