Powrót do serwisu

Sterownik Perfekt nie trzyma pamięci zegara

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Sterownik Perfekt nie trzyma pamięci zegara

Postprzez Witlis w Pon Sty 12, 2009 2:09 pm

Witam wszystkich użytkowników. Nurtuje mnie jedna kwestia. Na jednym z ostatnich wątków wyczytałem o problemie użytkownika odnośnie zerowania czasu w sterowniku. W opisanym przypadku sugestia serwisanta o potrzebnym czasie na podładowanie baterii nie rozwiązała problemu, w efekcie użytkownik czeka na gościa z serwisu, który ma prawdopodobnie wgrać nowe oprogramowanie. W związku z tym mam pytanie, gdyż mój perfekt (Zębiec KP20) również ma tę przypadłość, i to od ubiegłego sezonu (nie pamiętam dokładnie, ale zaczęło się to jakość po 2, 3 miesiącach od pierwszego uruchomienia nowego kotła). Czy rzeczywiście w tym sterowniku jest jakaś bateria podtrzymująca pamięć czasu i ona może być powodem usterki, czy jednak jest to wina oprogramowania. Czy możliwe jest samodzielne wyeliminowanie tego błędu (wymiana baterii, czy też wgranie softu). Odpowiedź na te pytania jest o tyle istotna, że nie lubię się zdawać na łaskę serwisu z powodu błachostek. Poza tym nie wiem, czy mogę liczyć na przyjazd serwisanta lub czy też będę musiał wysyłać sterownik do serwisu (to nie wchodzi w grę, bo chcę mieć ciepło w domu). Dzisiaj próbowałem się skontaktować telefonicznie z serwisem, jednak telefon milczy. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ps. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, być może ma to związek z powyższymi problemami. W instrukcji dotyczącej rozpalania napisano:"...Regulator przejdzie do trybu PRACY i zablokuje możliwość samoczynnego przejścia do trybu WYGASZANIA przez czas około dwóch godzin." Otóż w moim przypadku sterowniku nie blokuje możliwości przejścia do wygaszania, choć pamiętam, że przy pierwszych rozruchach rzeczywiście tak było. Czy to świadczy o jakimś błędzie?
Witlis

Dołączenie: Pon Sty 12, 2009 1:41 pm

Re: Sterownik Perfekt nie trzyma pamięci zegara

Postprzez fox4pl w Pon Sty 12, 2009 2:29 pm

Regulator posiada akumulatorek podtrzymujący ustawione parametry regulatora i obsługę zegara.
Jeżeli ustawienia czasu gubione są po wyłączeniu i ponownym włączeniu sterownika, to przyczyną jest rozładowany, lub uszkodzony akumulatorek.
Jeżeli ustawienia czasu gubione są przy załączonym sterowniku, w trakcie jego pracy to problem może rozwiązać wymiana oprogramowania. Odnośnie samej wymiany oprogramowania najlepiej skontaktować się z serwisem Elsteru, w celu uzgodnienia szczegółów. Przy kontakcie telefonicznym proszę o cierpliwość, sygnał oczekiwania oznacza, że wszystkie linie są zajęte, proszę wtedy próbować ponownie po kilku minutach.
fox4pl
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Śro Lis 05, 2008 1:49 pm

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości