Powrót do serwisu

Kondensator

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Kondensator

Postprzez Schakal w Pią Lut 17, 2017 7:42 pm

Witam

Mam pytanie. Jakie wartości ma kondensator elektrolityczny na zasilaczu sterownika Perfekt (Zębiec + ślimak)?
Wymieniłem procesor i akumulator (serwis Elster - dziękuję za pomoc i szybką wysyłkę części), chciałem wymienić jeszcze ten kondensator dla czystego sumienia, ale paczka dojechała rozerwana (pocztex) i nie było go w przesyłce...
Pozdrawiam
Schakal

Dołączenie: Pią Lut 17, 2017 7:36 pm

Re: Kondensator

Postprzez LukaszC w Wto Lut 21, 2017 7:24 am

Każdy kondensator elektrolityczny ma na swojej obudowie oznaczenie o pojemności elektrycznej i napięciu pracy.
Jeśli kondensator nie jest spuchnięty i nie robi zwarcia to powinien być sprawny. Więc jeśli wszystko działa poprawnie, a sam kondensator wizualnie można ocenić na sprawny to proponuję go nie wymieniać.
LukaszC
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Mar 09, 2015 10:48 am

Postprzez Schakal w Wto Lut 21, 2017 2:08 pm

Ja wiem jak sprawdzić kondensator i umiem przeczytać co jest na nim napisane. Problemem jest to że jest zamontowany w sposób taki że wszystkie opisy ma od strony radiatora i muszę go wylutować czego chciałem uniknąć żeby nie lutować 4 razy żeby ścieżki nie wstały ale widzę że nie będzie innego wyjścia.

Pozdrawiam
Schakal

Postprzez LukaszC w Śro Lut 22, 2017 8:10 am

Jeśli chce Pan wymieniąć kondensator to proponuję wymienić kondensatory na wejściu i wyjściu. Mają one odpowiednio 2200uF/16V i 470uF/16V, są to dwa największe kondensatory przy radiatorze.
LukaszC
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Mar 09, 2015 10:48 am

Postprzez Schakal w Śro Lut 22, 2017 12:20 pm

O to chodziło.
Dziękuję bardzo.
Schakal

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości