Powrót do serwisu

nie załącza wentylatora

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

nie załącza wentylatora

Postprzez azneo w Wto Sie 26, 2014 7:25 pm

Witam. Posiadam kocioł Zębca KP20 od 2008 roku. Wymieniałem już w sterowniku procesor, ponieważ nie trzymał pamięci. Teraz pojawił mi się z załączanie dmuchawy. Sterownik niby pracuje poprawnie ale podczas pracy nie załącza dmuchawy co powoduje wygaszenie pieca i przeładowanie znacznej ilości węgla pod retortę. Zjawisko nie jest ciągłe. Raz wystarczyło odłączyć dmuchawę z wyjścia (zapaliła się kontrolka dmuchawy) i podłączyć i dmuchawa zadziałała.
Po kilku dniach znów piec się wygasił, a odłączenie dmuchawy nie spowodowało zapalenia kontrolki i jej uruchomienia. Pomogło natomiast zresetowanie sterownika przyciskiem reset pod obudową. Wentylator podczas pracy nie daje jakiś dziwnych mechanicznych objawów usterki.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Andrzej
azneo

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:11 pm

Re: nie załącza wentylatora

Postprzez Kamiljo w Czw Wrz 18, 2014 1:14 pm

Najprawdopodobniej została uszkodzona dioda led lub taśma łącząca 2 płytki elektroniczne mogło również ulec zniszczeniu jakieś przejście na płytce.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby wysłanie całego sterownika do naszego serwisu, w ciągu jednego dnia usuniemy usterkę i odeślemy panu sterownika.
Kamiljo
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Paź 18, 2010 1:43 pm

Postprzez azneo w Czw Wrz 18, 2014 8:05 pm

Dzięki, ale już kupiłem nowy sterownik. W starym obudowa była już bardzo krucha i trochę popękała dlatego zdecydowałem się na zakup całego sterwonika.

Pozdrawiam

Andrzej
azneo

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:11 pm

Postprzez fioda w Czw Mar 19, 2015 8:42 am

Treść wiadomości
witam
posiadam kociol z podajnikiem zebiec 20kw i sterownik perfect
2 dni temu dmuchawa na rozpalaniu wogle nie dziala,odkrecilem kondestor (kondensator tc886mb 2uf) po przeczyszczeniu stykow dmuchawa dziala na pracy ale na rozpalaniu nie dziala wogole,gdy zmieniam mniejszy nawiew to kontrolka pracy na sterowniku jakby delikatnie przygasa jak dmuchawa schodzi na wolniejsze obroty,moje pytanie do pana czy jest to wina kondestaora czy moze sterownik padl?jesli to sterownik czy jest pan w stanie go naprawic?jaki koszt naprawy??prosze o pomoc z gory dziekuje
tomasz
fioda

Dołączenie: Czw Mar 19, 2015 8:25 am

Postprzez sebastiang w Pią Mar 20, 2015 7:11 am

@fioda:
domyślną wartością dla dmuchawy w rozpalaniu jest 0%, jeśli zostały przywrócone nastawy producenta to właśnie taką wartość przyjmie. Aby to zmienić wystarczy ustawić go na tryb ROZPALANIE, a następnie nacisnąć dwukrotnie przycisk "i" lub "termometr" (w zależności od wersji jaką Pan posiada). Wyświetli się wtedy napis DMUCHAWA 0% i wtedy już może Pan regulować moc dmuchawy. Sterownik jest u Pana sprawny.
sebastiang
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Wto Gru 02, 2014 2:44 pm

Postprzez benedykt01 w Wto Mar 24, 2015 6:22 am

witam.
Ja również kupiłem sobie cały sterownik, nie miałem już cierpliwości do starego. Pozdrawiam ciepło wszystkich na forum:)
benedykt01

Dołączenie: Wto Mar 24, 2015 6:18 am

Postprzez diegolopez83 w Śro Kwi 08, 2015 6:20 am

Ja też kupiłem nowy sterownik, nie miałem już sił ze starym:) pozdr. :D
diegolopez83

Dołączenie: Śro Kwi 08, 2015 6:17 am

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości