Powrót do serwisu

Problemy z diodą

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Problemy z diodą

Postprzez Anna88 w Śro Kwi 10, 2019 7:23 pm

Witam ponownie.

Ostatnio po wymianie procesora zauważyłam, że dioda sygnalizująca nazwijmy to "puszczanie na kaloryfery" zaczęła się dziwnie zachowywać. Są momenty, że świeci światłem ciągłym, tak jak pozostałe, ale zauważyłam, że często miga bardzo szybko, kilka razy zdarzyło się, że migała powoli (porównać można do alfabetu morsa ;) ). Dzisiaj zauważyłam, że piec był w trybie pracy, ale żadna z pozostałych diod się nie świeciła, więc przypuszczam, że migająca dioda kaloryfera całkiem zgasła.

Co może być przyczyną? Jak wspominałam, zauważyłam takie ekscesy po wymianie procesora. Czy to początek jakiejś poważniejszej usterki czy raczej po prostu przepalone światełko?
Anna88

Dołączenie: Pią Lut 22, 2019 8:31 pm

Re: Problemy z diodą

Postprzez LukaszC w Pon Kwi 15, 2019 6:41 am

Jeśli zostało zauważone to ściśle po wymianie procesora to proszę sprawdzićjeszcze raz czy procesor jest prawidłowy wciśniety w gniazdo.
A czy pompa C.O. też pracuje w sposób przerywany tak jak świeci dioda?
LukaszC
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Mar 09, 2015 10:48 am

Postprzez Anna88 w Pon Kwi 15, 2019 9:32 am

Pompa pracuje normalnie, a światełko diody po kilkudniowym wyłączeniu pieca i ponownym włączeniu świeci światłem ciągłym. Po zmianie procesora właśnie podobnie to wyglądało, że świeciło ciągłym, za jakiś czas migało bardzo szybko, czasem przez chwile wolno, zdarzało się, że bardzo szybkie mryganie trwało kilka minut a potem znowu było światło ciągłe.

Napomknę tylko, że sterwonik ma około 8-10 lat.
Anna88

Dołączenie: Pią Lut 22, 2019 8:31 pm

Postprzez LukaszC w Wto Kwi 16, 2019 1:24 pm

Możliwe że uszkodziła się sama dioda.
LukaszC
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Mar 09, 2015 10:48 am

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości