Powrót do serwisu

Piec nie puszcza na kaloryfery

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Piec nie puszcza na kaloryfery

Postprzez Anna88 w Pią Lut 22, 2019 8:46 pm

Witam, mam problem ze sterownikiem:
Do popołudnia wszystko działało normalnie, tryb pracy zima - kaloryfery ciepłe. W pewnym momencie przestały "syczeć" i zaczęły się wyziębiać. Przyjęłam, że to normalna przerwa w pracy, bo w końcu chyba nie cały czas jest puszczany obieg na grzejniki.
W każdym razie po dłuższym wychładzaniu poszłam do kotłowni sprawdzić co się dzieje, a na sterowniku żadna diodka się nie świeciła, dodatkowo był w trybie NADZÓR, ale temperatura sięgała 68st, podczas kiedy ustawiona jest na 50st. Grzejniki ciągle zimne mimo wysokiej temperatury, jaką wskazuje sterownik. Można to porównać do pracy w trybie LETNIM, bo woda w kranie ciepła.
Sprawdzałam w trybie instalatora i ustawiona jest ZIMA.

Po spuszczeniu wody, kiedy piec osiągnie n tyle niską temperaturę, że zaczyna wznawiać pracę, udało się, że puścił na kaloryfery, jednak zanim temperatura osiągnęła zadaną i zanim przeszedł w tryb nadzoru, znowu przestało puszczać na grzejniki. Sytuacja powtórzyła się po nocy, temperatura na piecu 80 kilka stopni, a grzejniki zimne, znowu po upuszczeniu wody udało się że wznowił pracę. Co może być przyczyną, wcześniej takich problemów nie zauważyłam.
Anna88

Dołączenie: Pią Lut 22, 2019 8:31 pm

Re: Piec nie puszcza na kaloryfery

Postprzez LukaszC w Pon Lut 25, 2019 10:19 am

Na początek proszę spróbować zresetować sterownik, z tyłu obudowy pod klapką jest przycisk reset. Należy go wcisnąć, wyłączyć i włączyć sterownik. Następnie na penelu sterującym wcisnąć przycisk Tak
LukaszC
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Mar 09, 2015 10:48 am

Postprzez Anna88 w Wto Lut 26, 2019 7:46 pm

Dziękuję za radę, jednak po otwarciu klapki z tyłu sterownika jedyne co mi się ukazało to 2 zielone kostki z dziurkami, które wygadają jak kostki na kable. Żadnego przycisku reset nie zauważyłam (chyba, że jest na tyle mały, że go przeoczyłam).
Poza tym czy dobrze rozumiem, że jakby był, należy go wcisnąć, wyłączyć i włączyć sterownik przyciskiem "0-1"? Ale w trybie instalatora czy po prostu w ograniczonym trybie, kiedy jest dostępnych tylko chyba 8 parametrów?

W każdym razie na ten moment po 2 ekscesach "zawieszenia" się i nie puszczania ciepłej wody na kaloryfery sterownik uspokoił się. Niestety zaczyna nieco "cudować". Zdarzyło się, że na trybie nadzoru na całym ekranie zaczęły skakać napisy, c uspokoiło się dopiero po wejściu w ustawienia parametrów i powrót, oraz inny z domowników zauważył, że wszelkie dane zniknęły na kilka sekund z wyświetlacza.
Anna88

Postprzez LukaszC w Pon Mar 04, 2019 12:49 pm

Przycisk znajduje się pomiędzy dwoma zieonym złączkami, blisko obudowy.
Pani drugi opis wskazuje na uszkodzony procesor. Można go zakupić u nas i wymienić samodzielnie.
Zamówienie może Pani złożyć mailowo na adres elste@elster.w.com.pl podając numer katalogowy lub fabryczny sterownika
LukaszC
Konsultant firmy Elster

Postprzez Anna88 w Sob Mar 09, 2019 6:37 pm

Witam ponownie. Procesor do sterownika został zakupiony, teraz zostaje sprawa wymiany.
I tu się zaczyna moje pytanie.
Jak wymienić procesor? W instrukcji jest mowa, żeby go podważyć, jednak nie dostrzegam miejsca gdzie możnaby spróbować go podważyć nie uszkadzając płyty głównej (zauważyłam, że płyta nie leży na podstawce, tylko znajduje się jakieś 2mm wyżej i boję się, żeby nie pękła próbując wyciągać na siłę) a próbując wyjąć bez podważania to procesor ani drgnie, zupełnie jakby się "zapiekł". Dodatkowo zauważyłam, że w procesorze, który przyszedł 2 ząbki są nieco wykrzywione a pozostałe proste.
Anna88

Postprzez LukaszC w Pon Kwi 01, 2019 6:29 am

Nóżki procesora może Pani bez obaw naprostować tak aby weszły w podstawkę.
Procesor jest w gnieździe (dopiero ono jest wlutowanew PCB) i trzeba użyć trochę siły aby go wyciągnąć, najlepiej podważyć śrubokrętem.
LukaszC
Konsultant firmy Elster

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości