Powrót do serwisu

dziwne odgłosy ze ślimaka

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

dziwne odgłosy ze ślimaka

Postprzez pawlak w Pią Gru 04, 2009 12:53 pm

Od jakiś paru dni z mojego pieca a posiadam ZębiecKP20 dochodzą dziwne odgłosy (zgrzyty)tak jakby coś się blokowało.
Palę od początku sezonu tzn. od około 2 miesięcy tym samym groszkiem,od tych paru dni już 2 razy sterownik zasygnalizował awarię sprzęgła.Co to może być????
pawlak

Dołączenie: Śro Gru 10, 2008 9:11 am

Re: dziwne odgłosy ze ślimaka

Postprzez eco w Nie Gru 06, 2009 9:31 am

Witam
Miałem dokładnie taki sam problem ze zgrzytem ślimaka jak by coś zacierało się,był duży zgrzyt co pewien czas.Kocioł był na gwarancji to wezwałem serwis.
Pan z serwisu odkręcił ślimak i wyjął go ,obejrzał i stwierdził że zaciera się kółko na ślimaku.Jest ono z jakiegoś tworzywa i trzeba je rozruszać. Z tego co pamiętam to popuścił jeszcze śrubki na łożysku i odkręcił przy łożysku małym kluczem imbusem taką tulejkę .Następnie wszystko skręcił i chodzi do dzisiaj Super.Poprawa nastąpiła .Jest OK
To kółko znajduje się zaraz za łożyskiem Trzeba odkręcić 4 śrubki na klucz 17 i cofnąć ślimak.Możesz je nie zauważyć gdyż od koloru węgla to prawie zlewa się ze ślimakiem. ;)
eco

Dołączenie: Nie Lis 09, 2008 8:06 pm

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości