Powrót do serwisu

Część poleceń zniknęła z menu

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Część poleceń zniknęła z menu

Postprzez pmsocho w Czw Paź 22, 2009 12:23 am

Witam,
Mam piec Zębiec KP20 ze sterownikiem Perfect. Dopiero parę dni temu go uruchomiłem i zaczynam dobierać odpowiednie parametry pracy. Wszystko było OK do dzisiaj. Gdy kliknąłem w menu i zacząłem przełączać kolejno polecenia to zobaczyłem że jest ich teraz dostępnych jedynie 8. Wcześniej było z tego co pamiętam 18!!! Czy ktoś może mi powiedzieć jak przywrócić aby w menu dostępne były z powrotem wszystkie polecenia. Próbowałem przywrócenia sterownika do ustawień fabrycznych - nie pomogło - nadal w menu jest tylko 8 pozycji :(
pmsocho

Dołączenie: Czw Paź 22, 2009 12:19 am

Re: Część poleceń zniknęła z menu

Postprzez skowron w Czw Paź 22, 2009 8:03 am

Witam!

Wcześniej miał miał pan włączony tryb instalatora przez co był dostęp do większej liczby parametrów. Aby go ponownie włączyć należy wyłączyć sterownik po czym załączyć go z wciśniętym klawiszem "+", gdy wyświetli się napis "tryb instalatora" można puścić klawisz "+". Dodatkowe parametry będą dostępne dopóki nie wyłączymy zasilania.

pozdrawiam
skowron
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Śro Lis 05, 2008 2:18 pm

Postprzez pmsocho w Czw Paź 22, 2009 10:46 am

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Wiedziałem, że jest coś takiego jak tryb instalatora ale nie byłem świadomy, że już w tym trybie się znajduję. Moi hydraulicy po uruchomieniu pieca zostawili sterownik w takim stanie - nie pomyślałem nawet że mogę już być w trybie instalatora. Myślałem, że tryb instalatora da jeszcze więcej niż te standardowe 18 ustawień :)
Najwidoczniej wyłączali w nocy zasilanie i dlatego sterownik wrócił do normalnego trybu.

Czytam z zainteresowaniem to forum i muszę podziękować za wszystkie cenne wskazówki które są porozrzucane w różnych tematach. Jak ogarnę swój piec i dobiorę optymalne ustawienia to może napiszę jakiegoś manuala bo Zębiec niestety w instrukcji pisze jedynie jak piec rozpalić :?

Mam jeszcze jedno pytanie - czy do takiego sterownika można podłączyć w jakiś sposób komputer i gromadzić dane na temat pracy kotła? Kiedy się załączał, jak mocno dmuchał, kiedy dmuchawa się wyłączała, jaka była temperatura w poszczególnych minutach (z czasem próbkowania na przykład co minutę).
pmsocho

Postprzez admin w Czw Paź 22, 2009 10:58 am

Niestety Perfekt sprzętowo nie jest na tyle zaawansowaną platformą.
W przypadku Experta też jeszcze nie jest to możliwe...jeszcze. :) Całkiem możliwe że w przyszłości pojawi się taka możliwość.
admin
Administrator

Dołączenie: Wto Lis 04, 2008 10:58 pm

Postprzez pmsocho w Czw Paź 22, 2009 11:46 am

Szkoda - bo miałbym dodatkowo dobry przykład na szkolenia które prowadzę z Excela :) Można by porobić różne analizy :)

Tak czy inaczej dziękuję za info.
pmsocho

Postprzez kamil w Czw Paź 22, 2009 3:43 pm

Witaj, mam pytanie odnośnie Twojego nicka.
Czy może jesteś z okolic Sochaczewa???
kamil

Dołączenie: Nie Gru 21, 2008 10:39 am

Postprzez pmsocho w Sob Paź 24, 2009 3:54 pm

@ Kamil

Zgadza się - jestem z Sochaczewa.
Jeśli masz jakąś sprawę to dawaj prywatnie żeby nie zaśmiecać forum:
piotr.majcher małpa wszim-sochaczew.edu.pl
pmsocho

Postprzez admin w Nie Paź 25, 2009 6:02 pm

Jeżeli jest to temat który może się przydać innym użytkownikom(np. gdzie dostać dobry opał itp.) to zachęcam do wypowiadania się na forum. Co nawyżej wystarczy przenieść dyskusję do działu "inne" lub "wymiana pogłądów". :-)
admin
Administrator

Dołączenie: Wto Lis 04, 2008 10:58 pm

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość