Powrót do serwisu

Ciągły błąd sprzęgła

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Ciągły błąd sprzęgła

Postprzez pawlak w Nie Paź 18, 2009 11:00 am

Witam!!!!
Od jakiegoś czasu na wyświetlaczu pojawia się błąd sprzęgła pomimo pracy sterownika w trybie awaryjnym z wyłączonym czujnikiem ruchu.I jestem w kropce..........................................
pawlak

Dołączenie: Śro Gru 10, 2008 9:11 am

Re: Ciągły błąd sprzęgła

Postprzez admin w Nie Paź 18, 2009 11:04 am

Proszę podać numer wersji programu, abyśmy mogli spróbować u nas odtworzyć możliwie identyczne warunki.
admin
Administrator

Dołączenie: Wto Lis 04, 2008 10:58 pm

Postprzez pawlak w Nie Paź 18, 2009 11:19 am

Numer wersji programu Perfekt v1.15rZ
pawlak

Postprzez pawlak w Nie Paź 18, 2009 2:41 pm

Co mnie zaskoczyło po raz kolejny po "odpoczynku" pieca po około 4 godzinach podajnik wystartował, bo nie pisałem że przed wyświetleniem błędu "awaria sprzęgła" podajnik jak dostawał sygnał o pracy to nie obracał się tylko "burczał" tak jakby nie miał siły się obracać.I po jakiś 5-6 minutach takiego burczenia wyskakiwał błąd.Dodam że sąsiedzi mają taki sam piec z takim samym sterownikiem ale mają o około 60 metrów kw. powierzchni do ogrzania mniej a ich piec przy takich samych ustawieniach pracuje 5 sekund podajnika z przerwą 125sekund, a nasz piec 5 sekund podajnika z przerwą 50-52 sekund.I tym bardziej jestem w kropce................................................................................................. :?:
pawlak

Postprzez fox4pl w Pon Paź 19, 2009 6:33 am

pawlak napisał(a):podajnik jak dostawał sygnał o pracy to nie obracał się tylko "burczał" tak jakby nie miał siły się obracać

Mi to wygląda na uszkodzony kondensator rozruchowy silnika podajnika(taki biały walec długości ok 5 cm mocowany przy puszcze przyłączeniowej silnika podajnika).
fox4pl
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Śro Lis 05, 2008 1:49 pm

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości