Powrót do serwisu

Odchyłki pomiarowe czujników

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Odchyłki pomiarowe czujników

Postprzez carson1 w Pią Paź 16, 2009 7:31 am

Witam,
Analizuję obecnie działanie pogodówki i zauważyłem, że różnica temperatury zewnętrznej odczytywanej z termometru rtęciowego umieszczonego za oknem ok 3m nad ziemią, a temeratura odczytaną z pieca za pomocą czujnika zewnętrznego zamonotwanego 1m nad ziemią na (dokładnie pod termometrem na tej samej ścianie) wynosi prawie 4 stopnie).
Pytanie
1. Czy odchyłka mieści się w normie czy jest to błąd bądź awaria czujnika?
2. Czy odchyłka jest stała w całym zakresie temperatur? np przy temp +10 oraz -10 stopni?
pozdrawiam
Carson
carson1

Dołączenie: Pią Sty 30, 2009 8:55 am

Re: Odchyłki pomiarowe czujników

Postprzez admin w Pią Paź 16, 2009 9:39 am

Na pytanie nr. 2 może w zasadzie tylko Pan odpowiedzieć. Proszę sprawdzić jaka jest różnica w środku dnia(np o 15), a jaka jest nad ranem(jest wtedy najzimniej). W zależności od tej odpowiedzi można zacząć szukać rozwiązania problemu.
admin
Administrator

Dołączenie: Wto Lis 04, 2008 10:58 pm

Postprzez arti w Pon Paź 19, 2009 7:35 pm

mam dokladnie to samo u mnie rożnica jest okolo plus piec stopni niezaleznie od pory dnia czy do wymiany jest czujnik czy mozna to jakos ustawic?
arti

Dołączenie: Sob Lut 28, 2009 8:59 pm

Postprzez admin w Wto Paź 20, 2009 12:30 pm

Problem jest jest możliwy do korekcji poprzez kalibrację czujnika. Niestety w tym celu konieczne jest rozebranie sterownika, dlatego czynność tą wykonuje serwis. Warto jednak się zastanowić, czy opisany problem powoduje jakiekolwiek niedogodności? Tzn, czy są problemy z utrzymywaniem temperatury zadanej w pomieszczeniu? Jeżeli nie, osobiście odpuściłbym przesyłanie sterownika do serwisu tylko po to, żeby pokazywana wartość była bardziej wiarygodna. I oczywiście pozostaje jeszcze jedno pytanie - czy to na pewno czujnik sterownika źle pokazuje, czy może termometr w zakresie niskich temperatur ma pewne błędy? ;)
admin
Administrator

Dołączenie: Wto Lis 04, 2008 10:58 pm

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości