Powrót do serwisu

Czujnik CO

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Czujnik CO

Postprzez trebor102 w Wto Wrz 22, 2009 3:57 pm

Witam
Dalej walczę z problemem czujników. Może to i nie odpowiednia pora do ich testowania , gdyż nie grzeję non stop ze względu na temperatury. Ale ... wpadł mi do głowy taki pomysł , aby czujnik CO dopiąć do rury zasilającej CO i zaizolować cieplnie ( np. otuliną ) , bo w moim kotle nie ma żadnej studzienki pomiarowej ( nie mówić już o zalewaniu jej olejem - cyt. z instrukcji ) i może dlatego są te błędy o których pisałem w poście o czujniku CWU. Czy ten czujnik CO można w ten sposób podpiąć??. Boję się ze przy nastawie fabrycznej 65 stopni kocioł rozbuja się "wyżej" i może dojść do przykrych niespodzianek.
Proszę o odpowiedź
trebor102

Dołączenie: Wto Sie 04, 2009 2:29 pm

Re: Czujnik CO

Postprzez skowron w Śro Wrz 23, 2009 12:29 pm

Jeśli podłączy się czujnik na rurze przy samym kotle, oraz dobrze zaizoluje to błąd wskazań temperatury nie powinien być większy niż 2-3 stopnie (oczywiście temperatura będzie wyświetlana niższa od rzeczywistej)
skowron
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Śro Lis 05, 2008 2:18 pm

Postprzez chocholosp w Sob Paź 24, 2009 3:47 am

Witam!
Faktycznie o takich porach umysł nie pracuje na najwyższych obrotach. Poszukaj miejsca w górnej części kotła pod izolacją płaszcza, tam temperatura będzie bardziej wiarygodna. Może jest wolny kruciec zasilania (często konstrukcje przystosowuje się do podłączenia układu z prawej lub lewej srtony. Może masz kruciec wykorzystywny do termometru. A może po prostu wystarczy sięgnąć ponownie do instrukcji kotła, gdzie powinna być informacja o lokalizacji gniazda na czujnik c.o. w płaszczu kotła. A jeżeli już na rurze zasilania c.o. to bezpośrednio przy krućcu na kotle i może z dodatkiem pasty przewodzącej.
chocholosp

Dołączenie: Pon Gru 01, 2008 3:55 am

Postprzez trebor102 w Pon Paź 26, 2009 2:00 pm

Witam
Kruciec to może i by sie i znalazł ( np. od miarkownika ciągu ) ale gorzej ze znalezieniem studzienki pomiarowej na 3/4 cala, którą mógłbym w to miejsce wkręcić.Na razie znalazłem uchwyt w kotle zbudowany do tego celu. Kawałek wyprofilowanej sprężystej blaszki , która dociska czujnik do płaszcza . Znajduje się on w górnej części płaszcza , z tym że bardziej w tylnej części kotła co powoduje , że woda jest tam nieco chłodniejsza , bo miesza sie z powrotem. cały czyjnik zaizolowałem cieplnie . Różnica temperatur to około 8 stopni na korzyść wody zasilającej. Tak więc ustawiam sterownik zawsze o te osiem stopni mniej i wszystko chula w najlepsze :lol: . Jestem zadowolony bo i spalanie się znacznie poprawiło . I okazuje sie , że nie ma co za dużo kombinować dawkami , czasami itp. Rzeczywiście najważniejszy jest dobór powietrza i musi być odbiór ciepła przez budynek. Treaz gdy zrobiło sie cieplej ( przynajmniej w weekend w naszej okolicy), to kocioł często przechodził w nadzór.

Pozdrawiam
trebor102

Dołączenie: Wto Sie 04, 2009 2:29 pm

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość