Powrót do serwisu

Praca wentylatora na minimum - czy to uszkodzenie

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Praca wentylatora na minimum - czy to uszkodzenie

Postprzez taddy w Wto Wrz 22, 2009 7:30 am

Sterownik PERFEKT T wersja 1.28.5sB w kotle KMG 1. W sobotę został uruchomiony i pracował normalnie do poniedziałku rana. W zasobniku brakło miału, kocioł przeszedł w tryb wygaszania. Po uzupełnieniu paliwa i ponownym uruchomieniu kotła sterownik pracuje w pełnym zakresie mocy tylko na minimalnych obrotach wentylatora. Wentylator jest sprawny ponieważ po wejściu w ustawienia serwisowe sterownika w pozycjach minimalna i maksymalna praca dmuchawy - zmienia płynnie swoje obroty. Podczas rozpalania również jest mozliwość ustawienia ilości powietrza w pełnym zakresie. Powrót do ustawień fabrycznych - nie pomaga. Reset urządzenia (przyciskiem wewnątrz) też nie pomaga. Przedtem sterownik pracował prawidłowo w pełnym zakresie regulacji, zmieniał obroty wentylatora przy dochodzeniu do zadanej temperatury. Czy to jest uszkodzenie sterownika i jak temu zaradzić. Sterownik zakupiony był w sierpniu 2008 w komplecie z kotłem.
taddy

Dołączenie: Pon Gru 01, 2008 3:37 pm

Re: Praca wentylatora na minimum - czy to uszkodzenie

Postprzez taddy w Śro Wrz 23, 2009 7:17 am

Sam sobie odpowiem na mój problem. Po głębszej analizie okazało się że praca kotła przy ustawieniu niskiej wartości mocy (20-40%) i dość niskich parametrach powietrza nawiewanego (30-40%) nie pozwala sterownikowi wyjść z zakresu minimalnych obrotów wentylatora. Przy zmianie ustawień sterownik jednak reguluje obrotami wentylatora i myślę, że już powinno być OK. Uważam więc temat za zamknięty.
taddy

Dołączenie: Pon Gru 01, 2008 3:37 pm

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości