Powrót do serwisu

Sygnalizacja pracy pompy mieszającej[temat wydzielony]

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Sygnalizacja pracy pompy mieszającej[temat wydzielony]

Postprzez RysiekP w Śro Mar 18, 2009 3:50 am

Witam serdecznie. Tradycyjnie mam pytanko. Zauważyłem że czasami, zwłaszcza w nocy, włącza mi się na panelu sterowniczym dioda oznaczająca mieszanie (chyba-taki kranik ze skrzydełkami). Jest to o tyle ciekawe i niepokojące że w ustawieniach nie mam ustawionych (trochę masło maślane, przepraszam) godzin czy też okresów mieszania ponieważ pompa mieszająca podłączona jest do odrębnego zasilania i ustawiona jest włącznikiem czasowym. Czy wszystko jest w porządku czy też coś muszę zmienić? Pozdrawiam
RysiekP

Dołączenie: Czw Sty 08, 2009 9:08 am

Re: Pomocy!!! Dymienie pieca sterownik Perfect Z

Postprzez compan w Śro Mar 18, 2009 2:46 pm

Witam! Co Ty robisz w nocy przy kotle? U mnie ta dioda świeci się bez przerwy choć pompę cyrkulacyjną mam podłączoną w ten sam sposób jak Ty. To chyba niczemu nie szkodzi. Pomyślałem nawet, że monterzy jakoś dziwnie podpięli przewody do sterownika i stąd to świecenie. Nie sprawdzałem jednak tego ze schematem. Zobaczymy, co na to admin.
pozdrawiam
compan

Dołączenie: Wto Sty 27, 2009 7:32 am

Re: Sygnalizacja pracy pompy mieszającej[temat wydzielony]

Postprzez admin w Śro Mar 18, 2009 6:46 pm

Z tego co pamiętam, to pompa mieszająca CWU załącza się w 3 przypadkach:
1) Gdy w programie tygodniowym zostanie wybrana opcja, aby w danym czasie pracowała
2) Jako ochrona przed zamarznięciem instalacji(gdy którykolwiek z czujników wskaże pomiar mniejszy niż 5stC)
3) Jako ochrona przed przegrzaniem(gdy którykolwiek z czujników wskaże pomiar większy niż...chyba 90stC)
admin
Administrator

Dołączenie: Wto Lis 04, 2008 10:58 pm

Postprzez RysiekP w Nie Mar 22, 2009 11:42 pm

Przepraszam że nic nie odpisałem ale nie zauważyłem tego postu po wydzieleniu! Myslałem że mi go gdzieś wcięło!
Do compan W nocy można robić bardzo różne rzeczy, np: ... zejść do kotłowni na papierosa ;) Ale powaznie , właśnie zastanawia mnie ta dioda. Jeśli mam mieszacz podłączony gdzie indziej to chyba nie powinna się zapalać?!? W związku z ty pytanie do admin jak to właściwie jest. 1 i 2 odpadają. A 3-nie wiem bo temp wody wskazywała 52st. To jaki czujnik mógł mieć 90st??
RysiekP

Postprzez admin w Czw Mar 26, 2009 11:16 am

Sprawdzane sa czujniki "wodne". Czyli czujnik płaszcza i czujnik CWU, jeżeli jest podpięty.
admin
Administrator

Dołączenie: Wto Lis 04, 2008 10:58 pm

Postprzez RysiekP w Nie Mar 29, 2009 10:45 pm

Aha!! Chyba i tak niewiele rozumiem bo temp płaszcza chyba nigdy za wiele nie przekroczyła temp zadanej a i woda również nie bo miała 51 przy ustawionych 47
RysiekP

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości