Powrót do serwisu

Właściwy dobór parametrów sterownika perfekt r

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Re: Właściwy dobór parametrów sterownika perfekt r

Postprzez eco w Pon Mar 02, 2009 7:13 am

Witam.
Obawiam się że czeka mnie kosztowna inwestycja po sezonie.Decyzja podjęta- :x kocioł do wymiany
eco

Dołączenie: Nie Lis 09, 2008 8:06 pm

Postprzez admin w Pon Mar 02, 2009 12:12 pm

Być może możliwa jest wymiana samego palnika na taki, o mniejszej mocy. Wówczas nawet podczas spalania mniejszej ilości opału powinien być on odpowiednio napowietrzony.
admin
Administrator

Dołączenie: Wto Lis 04, 2008 10:58 pm

Postprzez eco w Pon Mar 02, 2009 5:08 pm

Dzięki za radę.Bardzo sobie je cenię
Jestem tak zdeterminowany ,a gwarancja kończy mi się na piec w marcu.Po sezonie sezonie wymienię go na palnik o mniejszej mocy.Czytam o palniku Brucer i będę starał się uzyskać specyfikację tego palnika.Myślę że z ewentualną przeróbką poradzę sobie.
Ps.
Byłbym zapomniał. Jak będzie zachowywał się sterownik wtedy,bo ja mam 7s,przerwa 20
eco

Postprzez admin w Pon Mar 02, 2009 5:12 pm

Jeżeli opał jest dobrej jakości to w zasadzie wystarczy zapewnić, żeby min przerwa nie była za duża, oraz żeby max przerwa nie była za mała. Tzn. żeby pomiędzy tymi wartościami sterownik mógł znaleźć wartość dla której ilość wywiązywanej energii będzie równa zapotrzebowaniom budynku. Zostaje wtedy tylko eksperymentalny dobór ilości powietrza i to w zasadzie wszystko.
admin
Administrator

Postprzez eco w Pon Mar 16, 2009 1:22 pm

Witam.
Właśnie się dowiedziałem że powierzchnia grzewcza wymiennika w kotle Kp 30 to 3m,a pieca KP 20 to 2,3m .Większość producentów dla powierzchni grzewczej wymiennika 3m podaje że jest to 25 kw ,a Zębiec że piec ma 30 kw.Może faktycznie nie piec jest przewymiarowany ,a tylko palnik jest za duży.
Pozdrawiam ;)
eco

Postprzez megy w Sob Mar 21, 2009 2:22 pm

Do admin.
Zbliza sie koniec sezonu grzewczego i każdy stara się zrobić jakiś bilans(jakie spalanie w tonach).Nasz piec dużo pali i pewnie jest związane z jakoscia węgla,ale rzeczywiscie chyba najlepiej chodzi sterownik kiedy nie wchodzi w nadzór.W tym pytaniu są opinie na temat powierzchni grzewczej kotła i palników do nich.No wiec zaczynam szukac w internecie jakie sa wielkości palników do danej powierzchni grzewczej kotła i co sie okazuje że wiekszośc producentów podaje że produkuje palniki o okreslonej mocy i tak jest to np 17KW,25 KW,a nie można znaleśc palnika o mocy 30 KW.
Od dawna słyszy sie opinie że Zębce mają zawyżoną moc tak że moje przypuszczenia są takie że w tym piecu KP30 jest jakiś dziwny palnik.Czy coś Pan na ten temat wie,bo przecież ustawiając jakieś parametry fabryczne musi Pan wiedzieć jaka jest moc pieca ,palnika(tak mi sie wydaje).Czym moze skutkowac wymiana palnika na mniejszy jeśli mamy np.powierzchnię grzewcza domu mniejszą do pieca(przewymiarowany piec).
Pozdrawiam i dziekujemy za parady,opinie,głupie pytania(bo pewnie i takie były :D )
megy

Dołączenie: Wto Lis 11, 2008 12:36 pm

Postprzez admin w Nie Mar 22, 2009 3:55 pm

Doborem parametrów do konkretnego kotła zajmuje się producent kotła. Tak więc na temat palników stosowanych w kotle kp30 nic raczej nie wyjaśnię.
Co do negatywnych skutków wymiany samego palnika na mniejszy - trzeba by zasięgnąć opinii osoby zajmującej się konstrukcją kotłów. Pewnie ma to jakiś wpływ na zawirowania gazów itp. Jednak moim zdaniem(chociaż stwierdzam to raczej na podstawie intuicji) nie powinno być większych wad takiego rozwiązania. A ponieważ prawidłowe napowietrzenie opału przy niewielkich mocach potrafi przynieść istotną korzyść, sądzę, że chociażby na okres przejściowy/letni użycie mniejszego palnika ma szansę stanowić rozwiązanie.
Inaczej mówiąc, jeżeli już mamy kocioł przewymiarowany, to jeżeli chociaż palnik wymienimy na mniejszy, powinno być lepiej. Być może nie tak, jak przy wymianie całego kotła, ale zawsze.
admin
Administrator

Poprzednia

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości