Powrót do serwisu

Czujnik pogodowy

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Czujnik pogodowy

Postprzez darek2105 w Śro Lis 12, 2008 4:01 pm

Właśnie zainstalowałem czujnik pogodowy do pieca Zębiec 20KP- na zewnątrz na wysokości około 1m nad ziemią na ścianie północnej domu. W związku z tym mam pytanie.. ustawienia temperatury na wyświetlaczu zmieniły się - jak należy ustawiać piec z czujnikiem? Temperatura która jest na wyświetlaczu to 30 stopni. Jak działa przycisk E - pokazuje się aktualny czas albo nie i coś więcej? :roll:
darek2105

Dołączenie: Śro Lis 05, 2008 1:32 pm

Re: Czujnik pogodowy

Postprzez admin w Śro Lis 12, 2008 6:17 pm

Zacznę może od przycisków "e" i "zegarek".
"e" - służy do włączenia/wyłączenia trybu ekonomicznego
"zegarek" - służy do włączenia/wyłączenia programu tygodniowej korekcji temperatury
Sterownik może znajdować się więc w 4 stanach:
1) tryb ekonomiczny wyłączony, program korekcji wyłączony (wówczas wyświetla się jedynie temperatura zadana do ustawiania, np. 65stC)
2) tryb ekonomiczny wyłączony, program korekcji włączony (wyświetla się temperatura minus korekcja tygodniowa, np 65-4stC. Dodatkowo wyświetla się zegarek)
3) tryb ekonomiczny włączony, program korekcji wyłączony ( wyświetla się temperatura minus korekcja ekonomiczna, brak zegarka)
4) tryb ekonomiczny włączony, program korekcji włączony ( wyświetla się temperatura minus korekcja ekonomiczna, brak zegarka)

Jeżeli po naciśnięciu "e" zegarek się pojawia, oznacza to, że naciskając "e" przechodzimy ze stanu 4) do stanu 2). Jeżeli nie chce pan na razie używać ani programu tygodniowego ani korekcji ekonomicznej, proszę dodatkowo nacisnąć "zegarek" aby przejść do stanu 1).

A teraz odnośnie czujnika pogodowego.
Po zainstalowaniu czujnika pogodowego na ekranie głównym sterownika użytkownik ustawia temperaturę, jaką chce mieć w najcieplejszym pomieszczeniu w domu. Następnie należy dokonać kalibracji czujnika(nauczenia go, jak dobrze ocieplony mamy dom):
1) należy odczekać ok godziny aby pomieszczenia osiągnęły taką temperaturę jaka wynika z pracy kotła
2) jeżeli temperatura w pomieszczeniu jest niższa niż temperatura ustawiona na sterowniku należy zwiększyć wartość parametru "współczynnik pogodowy" i powrócić do pkt 1)
3) jeżeli temperatura w pomieszczeniu jest wyższa niż temperatura ustawiona na sterowniku należy zmniejszyć wartość parametru "współczynnik pogodowy" i powrócić do pkt 1)

Po takiej kalibracji przy zmianach temperatury na dworze sterownik będzie odpowiednio podnosił i obniżał temperaturę pracy kotła tak, aby utrzymywać zadaną temperaturę w pomieszczeniu.

Pozdrawiam
admin
Administrator

Dołączenie: Wto Lis 04, 2008 10:58 pm

Postprzez ulmem w Czw Lis 27, 2008 8:36 am

Witam

Mam piec Galmet 30 kw. Problem mój z czujnikiem pogodowym plaga na tym, że zawyża on temperaturę panującą na dworze o 4 st C.
Zamontowany jest on na zewnętrznej ścianie budynku na wysokości 2m na ziemią.
Współczynnik pogodowy mam ustawiony już na 100%, a wciąż nie mogę uzyskać temperatury w domu takiej jak na wyświetlaczu.
Co zrobić ?
ulmem

Dołączenie: Czw Lis 27, 2008 8:30 am

Postprzez maco w Czw Lis 27, 2008 12:45 pm

Najprawdopodobniej doszło do rozkalibrowania sterownika. Jeżeli to jest faktycznie powodem błędów w pomiarze temperatury to konieczne będzie wysłanie sterownika do producenta w celu ponownej kalibracji (przy wysyłaniu proszę pamiętać o załączeniu karteczki z krótkim opisem problemu).. Czas naprawy to 1 dzień + czas przesyłki. Jeśli odłączenie sterownika aktualnie nie wchodzi w grę to można odesłać sterownik po sezonie.
maco
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Wto Lis 18, 2008 7:19 am

Postprzez frontliner w Pon Wrz 24, 2018 4:30 pm

Nie wiedziałem, że zębiec oferował czujniki pogodowe już 10 lat temu.
frontliner

Dołączenie: Pon Wrz 24, 2018 4:26 pm

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości