Powrót do serwisu

PROBLEM Z ZAPAMIĘTYWANIEM USTAWIEŃ

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Re: PROBLEM Z ZAPAMIĘTYWANIEM USTAWIEŃ

Postprzez czyngis w Wto Sty 05, 2010 1:07 pm

Ta sama rada, tj, proszę spróbować go przez dwa tygodnie nie wyłączać głównym wyłącznikiem. Jeżeli w tym czasie
nadal nie będzie w stanie utrzymać pamięci, to akumulator będzie do wymiany.
czyngis
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Sty 04, 2010 12:04 pm

Postprzez czeslaw w Wto Sty 05, 2010 8:57 pm

Ja to już przetestowałem, uszkodzony jest na 100% akumulator , ale mój serwisant nie bardzo chce przyjąć ten fakt do wiadomości, a mój kocioł jest jeszcze na gwarancji.
Pozdrawiam
czeslaw

Dołączenie: Wto Lut 24, 2009 6:40 pm

Postprzez czyngis w Śro Sty 06, 2010 2:55 pm

W takim razie proszę wysłać sterownik do nas na adres
"ELSTER"
Obłaczkowo 150
62-300 Wrzeńnia

Gdy sterownik do nas dotrze postaramy się naprawić usterkę i odesłać spowrotem w tym samym dniu.

Proszę pamiętać o dołączeniu do sterownika informacji na temat usterki (przyspieszy to proces naprawy).
czyngis
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Sty 04, 2010 12:04 pm

Postprzez czeslaw w Czw Sty 07, 2010 10:17 am

Dziękuję za zainteresowanie tematem i szybką odpowiedź. Jednak z powodu nawrotu zimy na razie wstrzymam się z wysyłką sterownika. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Czesław.
czeslaw

Dołączenie: Wto Lut 24, 2009 6:40 pm

Postprzez krzemo w Wto Sty 26, 2010 9:11 pm

Witam.
Wychodzi na to, iż utrata danych po zaniku prądu to jest jakiś stały punkt w eksploatacji programatora. Mam piec Galmet 25KW i używam go trzecią zimę i odkąd pamiętam zawsze po zaniku prądu kasował się zegar oraz dni tygodnia co miało w pływ na cyrkulację CWU. A to nie wpływało na oszczędność. Więc zamiast pamiętać o zasypaniu zasobnika węglem i wyniesieniu popiołu doszła kolejna czynność jak kilka razy na dobę sprawdzenie czy piec ma właściwie nastawiony zegar. Bardzo chętnie wyślę mój sterownik do serwisu celem naprawy tylko zima coś nie pozwala na takie manewry. Proszę jednak przedstawicieli firmy Elaster o rozpatrzenie opcji serwisu wyjazdowego lub terenowych przedstawicieli bo jednak takie usterki się powtarzają a wszystko wychodzi właśnie zimą gdy chyba nikt sobie nie może pozwolić na wygaszenie pieca na trzy dni przy tak niskich temperaturach.
Pozdrawiam.
krzemo

Dołączenie: Wto Sty 12, 2010 7:29 pm

Postprzez maudi w Nie Maj 08, 2011 12:56 am

witam, mam podobny problem z tym że u mnie bateria podtrzymująca wygląda na sprawną, nominalne napięcie na baterii to 3,7V , zmierzone to 3,9V co innego może odpowiadać za resetowanie ustawień przy zaniku napięcia?
maudi

Dołączenie: Nie Maj 08, 2011 12:53 am

Postprzez Kamiljo w Wto Maj 10, 2011 6:40 am

Może być jeszcze uszkodzony procesor w regulatorze, wtedy również mogą być tracone dane.
W razie wątpliwości może Pan również zadzwonić na nasz numer serwisowy: 061 43 77 690
Kamiljo
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Paź 18, 2010 1:43 pm

Postprzez maudi w Nie Maj 22, 2011 10:30 pm

hmm, uszkodzony procesor...
resetowanie jest dość dziwne, czasem regulator może być wyłączony kilka godzin i po włączeniu ustawienia nie znikają, innym razem znikają nawet przy chwilowym wyłączeniu zasilania, np chcąc wejść w tryb serwisowy wyłączam sterownik i po włączeniu mimo trzymania wciśniętego klawisza "+" wskakuje reset... :(
maudi

Postprzez maudi w Śro Sie 31, 2011 9:19 pm

rzeczywiście uszkodzony był procesor, miły pan z serwisu wysłał do mnie sam procesor, włożyłem i po problemie, szybko i tanio... :D
maudi

Postprzez borkokrz w Pon Paź 29, 2018 7:48 am

Nie chcę zakładać nowego tematu, gdyż wydaje mi się, że to powiązana usterka. Objawy jakie mam:
- nie zapamiętynie ustawień, pomimo wymiany akumulatorka.
- zawsze, gdy aktywuję tryb instalatora (naciskając klawisz + podczas włączania sterownika), przed aktywacją tego trybu następuje przywracanie ustawień domyślnych.
- maksymalna moc dmuchawy przestawia się na taką samą wartość, jak temperatura zadana.

Wymiana akumulatora nie pomogła. Czy to podobnie jak u maudi usterka procesora? Sterownik Perfekt R na kotle EKOR.
borkokrz

Dołączenie: Nie Lis 01, 2015 2:07 am

PoprzedniaNastępna

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 6 gości