Powrót do serwisu

PROBLEM Z ZAPAMIĘTYWANIEM USTAWIEŃ

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

PROBLEM Z ZAPAMIĘTYWANIEM USTAWIEŃ

Postprzez SLAWEK w Wto Lut 03, 2009 11:53 am

Posiadam piec retortowy firmy Zębiec – wyposażony w sterownik firmy ELSTER Perfekt Z, o numerze fabrycznym 0607Z0035 z roku 2006-07-06. Ustawiam w nim samodzielnie głównie takie parametry jak Temperaturę w płaszczu, Moc pieca, Ilość powietrza, Temperaturę CWU. Przy każdorazowym ponownym uruchomieniu pieca (czyli sterownika), co związane jest z przerwami w zasilaniu, których niestety ostatnio jest coraz więcej (przestarzała sieć elektroenergetyczna) lub na przykład z wyłączaniem w związku z czyszczeniem pieca – zawsze następuje przestawienie sterownika na Nastawy Producenta. Czyli po włączeniu sterownika on nie zachowuje zadanych przeze mnie parametrów, ale pojawia się informacja NASTAWY PRODUCENTA po czym ja znów ustawiam parametry właściwe dla konkretnie mojego domu. Wiem że można podczas włączania sterownika, chyba przyciskając dodatkowo jakiś przycisk zapamiętać ustawione przez siebie nastawy aż do momentu gdy samemu się zechce przestawić go na pracę w trybie producenta. Wtedy sterownik załączając się ponownie po przerwie zasilania – będzie posiadał zadane wcześniej parametry. Nie chcę bez przerwy przestawiać pieca – ponieważ sądzę że to niewłaściwie wpływa na jego trwałość, ponieważ gdy nie ma mnie w domu a jest krótka przerwa napięcia – piec włączając się na moc 100% (podczas gdy mi teraz wystarcza 40%) przesypuje węgiel, ponieważ nie chce mi się zwyczajnie ciągle kontrolować jego nastaw. Jak więc ustawić sterownik tak aby zapamiętał przestawione nastawy inne niż parametry producenta ?
Oczekuję od Państwa odpowiedzi (instrukcji ustawienia) na forum, emaila pod adres sl.nowakowski@op.pl
Pozdrawiam Sławek
SLAWEK

Dołączenie: Wto Lut 03, 2009 11:51 am

Re: PROBLEM Z ZAPAMIĘTYWANIEM USTAWIEŃ

Postprzez fox4pl w Wto Lut 03, 2009 12:09 pm

Z opisu wynika, że uszkodzeniu uległ akumulatorek podtrzymujący pamięć sterownika w przypadku braku zasilania.
Podczas pracy ze sprawnym akumulatorkiem nie ma konieczności dodatkowego zapisywania nastaw. Nastawy, które są zmieniane w trakcie użytkowania zapisywane są na bieżąco. Proponuję przesłać regulator na serwis w celu wymiany akumulatorka podtrzymującego pamięć.
fox4pl
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Śro Lis 05, 2008 1:49 pm

Postprzez SLAWEK w Wto Lut 03, 2009 9:03 pm

No więc pozostaje mi zadać jeszcze dwa proste pytania
Jaki jest adres serwisu (siedziba firmy) ?
Jaka może być cena takiej naprawy ?
Prawdopodobnie dostarczę osobiście zaraz po sezonie grzewczym
Pozdrawiam
SLAWEK

Postprzez SLAWEK w Wto Lut 03, 2009 11:13 pm

Napiszę jeszcze że jestem z Radomia (Mazowsze), czy jest jakiś serwis bliżej mnie, czy pozostaje siedziba firmy Elster ?
SLAWEK

Postprzez admin w Śro Lut 04, 2009 1:13 am

Punktami bliżej klientów są punkty sprzedaży. Z tego powodu Elster nie miał potrzeby rozbudowy i utrzymywania własnej sieci punktów. Tym bardziej że klient chcący ominąć całą scieżkę dystrybucji i dotrzeć bezpośrednio do serwisu(co znacząco przyspiesza naprawę) może zwyczajnie wysłać sterownik w paczce. Koszt dostarczenia sterownika do siedziby firmy za pomocą Poczty Polskiej jest stosunkowo nieduży, a naprawa odbywa się natychmiastowo i paczka zwrotna wychodzi jeszcze tego samego dnia. Nie rodzi to też dodatkowych kosztów firmie Elster - a jak wiadomo wszytkie koszty i tak końcowo odbijają się na kliencie.
Co do ceny opisanej naprawy pogwarancyjnej - niestety nie potrafię odpowiedzieć. Sądzę, że jutro rano odpowie na ten temat ktoś z Elsteru.

Dane firmy Elster:
Zakład Produkcji Urządzeń Elektronicznych "Elster" Sp. J.
Obłaczkowo 150
62-300 Września
admin
Administrator

Dołączenie: Wto Lis 04, 2008 10:58 pm

Postprzez fox4pl w Śro Lut 04, 2009 8:50 am

Witam
Koszt naprawy razem z wysyłką zwrotną nie powinien przekroczyć 30-40 zł.
Nawet przy reklamacjach pogwarancyjnych pobieramy tylko opłatę za uszkodzone części i koszt wysyłki zwrotnej. Nie zarabiamy na naprawach pogwarancyjnych.
Pozdrawiam.
fox4pl
Konsultant firmy Elster

Postprzez Tesler w Nie Gru 20, 2009 11:37 pm

Witam,
od tygodnia w mojej kotłowni pracuje kocioł Zębiec KP15 z programatorem Perfekt Z i właśnie natknąłem się na ten temat. Od początku, tj. od zainstalowania kotła występuje w wypadku tego kotła ten sam problem - nastawy kasują się po zaniku zasilania bądź nawet zwykłego wyłączenia programatora (nawet bez wyciągania wtyczki z gniazda zasilania) i przy jego ponownym włączeniu kocioł uruchamia się z nastawami producenta. Dystrybutor, u którego zakupiłem kocioł stwierdził, że te sterowniki "tak mają", a instalator to potwierdził. Tymczasem czytam tutaj, że tak nie powinno być. Zanim zgłoszę usterkę gwarancyjną chciałbym się upewnić - czy na pewno programatory Perfekt Z mają akumulator podtrzymujący pamięć po zaniku zasilania i czy brak takiego podtrzymania świadczy o usterce programatora? Za odpowiedź z góry dziękuję.
Tesler

Dołączenie: Nie Gru 20, 2009 11:24 pm

Postprzez Tesler w Pon Gru 21, 2009 12:01 am

Witam ponownie - pośpieszyłem się z pytaniem, ponieważ jeden z dalszych tematów dotyczył tego samego problemu z tym samym sterownikiem (viewtopic.php?f=4&t=90). fox4pl wyjaśnia w nim, że programatory Perfekt Z są wyposażone w akumulator podtrzymujący pamięć, a jeśli tak się nie dzieje, "to przyczyną jest rozładowany, lub uszkodzony akumulatorek". Chciałbym się więc już tylko zapytać o tą pierwszą przyczynę, tj. rozładowany akumulatorek, bo skoro w moim wypadku chodzi o nowy kocioł, wyprodukowany w 2008 r., a zainstalowany dopiero teraz, to jest to bardzo prawdopodobna przyczyna. Czy więc taki akumulatorek (bo rozumiem, że to nie jest zwykła bateria tylko właśnie akumulatorek) po całkowitym rozładowaniu i - powiedzmy - kilkumiesięcznym trwaniu w stanie rozładowanym powinien się jeszcze naładować i jak długo może to trwać od momentu podłączenia programatora do zasilania?

Pozdrawiam serdecznie
Tesler

Dołączenie: Nie Gru 20, 2009 11:24 pm

Postprzez fox4pl w Pon Gru 21, 2009 12:44 pm

Proszę spróbować go przez dwa tygodnie nie wyłączać głównym wyłącznikiem. Jeżeli w tym czasie nadal nie będzie w stanie utrzymać pamięci, to akumulator będzie do wymiany.
fox4pl
Konsultant firmy Elster

Postprzez czeslaw w Wto Gru 22, 2009 12:29 am

Jestem użytkownikiem kotła GALMET 17 KW, sterownik PERFEKT R.
Mam podobny problem, z tym że mój serwisant twierdzi : " po każdym zaniku napięcia lub wyłączeniu sterownika brak aktualnych danych dotyczących dnia i godziny to stan normalny ", nie bardzo mi się chce w to wierzyć. Na razie koryguję te dane, ale zaczyna mi to trochę przeszkadzać.
Pozdrawiam
Czesław.
czeslaw

Dołączenie: Wto Lut 24, 2009 6:40 pm

Następna

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości