Powrót do serwisu

Czas calkowania -sterownik Perfekt

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Re: Czas calkowania -sterownik Perfekt

Postprzez LukaszC w Pon Lis 26, 2018 8:18 am

To że piec jest w nadzorze, nie znaczy że oszczędza Pan opał, a wręcz przeciwnie.
Najbardziej optymalnie jest gdy sterownik jest cały czas w pracy, utrzymując stałą temperaturę.
Można to porównać do jazdy samochodem. Jest ona najbardziej ekonomiczna gdy utrzymywana jest stała prędkość, a więc utrzymywana stała temperatura na kotle.
Natomiast zużycie paliwa rośnie gdy przyspiesza się samochodem, a za chwilę zwalnia. Tak samo jest w kotle, zużycie węgla rośnie gdy dochodzi się do podtrzymania, a później kocioł zwalnia.
LukaszC
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Mar 09, 2015 10:48 am

Postprzez MarcinZielonka w Pon Lis 26, 2018 6:24 pm

Panie Łukaszu ile ludzi tyle poglądów.Może i ma Pan rację.W moim przypadku ustawienia które mam wydają mi się optymalne.Mam jednak zastrzeżenia co do samego sterownika.Jest od zbyt czuły na spadek temperatury w kotle i przy 2 stopniowym spadku temperatury zbyt gwałtownie próbuje wrócić do temperatury podając ze zbyt duża czestotliwoscia ekogroszek.Nie wiem czy tak to powinno wyglądać.Właśnie dlatego z moich ustawień jestem zadowolony.Uważam też, że gdy pięć wogóle nie wchodzi w tryb nadzoru nie oszczędza Pan paliwa, wręcz przeciwnie.
MarcinZielonka

Dołączenie: Nie Lis 25, 2018 8:49 pm

Postprzez LukaszC w Śro Lis 28, 2018 12:18 pm

Spalanie jest najbardziej optymalne gdy sterownik nie wychodzi z pracy.
Aby zmniejszyc "gwałtowność" dochodzenia do zadanej temperatury, może Pan ustawić na maksymalną wartość następujące parametry:
Maksymalna przerwa pracy
zakres regulacji
czas calkowania
LukaszC
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Mar 09, 2015 10:48 am

Poprzednia

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 2 gości