Powrót do serwisu

Luksus T 8.1

Dyskusje na temat sterownika Luksus i problemów z nim związanych

Luksus T 8.1

Postprzez neon w Wto Cze 09, 2015 8:26 am

Witam,

Mam sterownik Luksus T w wersji oprogramowania 8.1 22 i mam z nim problem związany z ogrzewaniem CWU.
Mam ustawioną temperaturę wody na 50* i pozostałe nastawy są niemal na skrajnych wartościach, czyli maksymalna przerwa pracy, średnia moc dmuchawy itp.

I wieczorem podczas brania prysznica przez 2 osoby piec jest w stanie sygnalizować brak opału - spada temperatura kotła do ok. 43*.
I gdy wyłączę i włączę ponownie sterownik, czyli podajnik poda jeszcze raz opał, temperatura kotła zaczyna rosnąć aby po ~4-5h osiągnąć >92*.

Wydaje mi się, że jest tutaj problem z czasami przedmuchu i czasami pracy podajnika - powinny one być "ruchome" w zależności od temperatury na piecu.
Np gdy temperatura na piecu spadnie o 5* to czas przerwy podajnika powinien być zmniejszony o np 40%.
Natomiast gdy temperatur będzie większa to czas przedmuchu i ruchu podajnika powinien być większy o 40% a gdy wzrośnie o 10*, to funkcja przedmuchu i dokładania opału powinna zostać całkowicie wyłączona.

Oczywiście powyższe jest tylko moją skromną sugestią i jak są inne możliwości rozwiązania mojego problemu to jestem otwarty na propozycje.
neon

Dołączenie: Wto Cze 09, 2015 8:12 am

Re: Luksus T 8.1

Postprzez sebastiang w Czw Cze 11, 2015 6:33 am

regulator Luksus T pracuje tylko w trybie dwustawnym, czyli czas przerwy pracy podajnika oraz moc dmuchawy jest stała i nie ma możliwości wprowadzenia ruchomych czasów.
Ta opcja jest dostępna w innym modelu - Perfekt. Kiedy kocioł się rozgrzewa i dochodzi do temperatury zadanej to wtedy czas przerwy pracy podajnika rośnie od wartości maksymalnej do minimalnej czasu przerwy oraz moc dmuchawy maleje. Po przejściu do trybu PODTRZYMANIE/NADZÓR przerwy pracy podajnika i moc przedmuchu są już niezmienne.
W przypadku, który u Pana występuje można wydłużyć czas nadzoru do 99 minut oraz zmniejszyć moc nadmuchu nadzoru do 1%.
sebastiang
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Wto Gru 02, 2014 2:44 pm

Powróć do Luksus

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości