Powrót do serwisu

ustawienia luksus eko pid na galmet kwr 17

Dyskusje na temat sterownika Luksus i problemów z nim związanych

Re: ustawienia luksus eko pid na galmet kwr 17

Postprzez bartek1987 w Pią Mar 15, 2013 10:45 pm

Witam.
Już wcześniej opisywałem mój problem, i ciągle walczę ponieważ wcześniej otrzymałem komentarz od kolegi "lukaszn" poczytałem trochę by się do tego odnieść. Doszedłem do wniosku, że piec nie jest przewymiarowany bo przy temperaturze kotła 70st. w domu mam 22st, nie ma tez problemu z gotująca się woda w kotle, czy też ze smołą w piecu. Więc proszę o jakieś sugestie jak ustawić ten sterownik aby dobijał i utrzymywał żądaną temperaturę.
bartek1987

Dołączenie: Śro Gru 19, 2012 7:28 pm

Re: ustawienia luksus eko pid na galmet kwr 17

Postprzez lukaszn w Wto Mar 19, 2013 7:28 pm

galmet65 napisał(a):ja mam sterownik luksus eko pro, galmet kwr 17 ruszta wodne, na poprzednim węglu uzyskiwałem niecałe 10h przy zasypie czubatą weglarką (jak wstawałem temperatura ok 45 w trybie pracy), temperatura ustawiona na piecu 52 C, trochę drewna w ciągu dnia i dało radę na 2 węglarkach pociągnąć, teraz mam cienki węgiel i przy obecnych ustawieniach zużywam 3,5 węglarki kombinując z dokładaniem drewna by mniej spalił
moje ustawienia to:
1. il. powietrza pracy 45%
2. il. pow. rozpalania 60%
3. załączanie pompy 30 C
4. temp. CWU 40 C
5. tryb letni wył
6. priorytet CWU wył
7. histereza 2 C
8. przerwa przedmuchu 10 min
9. czas przedmuchu 5s
10. moc przedmuchu 30 %
11. min obroty dmuchawy 30%
12 termostat pokojowy wył
13. czas wygasania 120 min
czop z tyłu ustawiam na maxa otwarty jak rozpalam by zaciągnął, potem ustawiam drugi, lub trzeci (licząc, że tym pierwszym jest otwarcie czopa na max)z pieca jest dużo popiołu, trochę niedopałków, część wybieram i wrzucam do kolejnego palenia nadające się, macie jakieś propozycje zmiany ustawień, by przyoszczędzić na węglu, bądź też jakieś uwagi, odnośnie ustawień i innych? dodam, że sam rozgryzałem ten piec metodą prób i błędów i jest to ogólnie mój pierwszy piec- wcześniej mieszkałem w bloku i się tym nie przejmowałem, jednak patrząc na to spalanie trzeba by coś zmienić, bo patrząc na niektórych wyniki są one co najmniej zadowalające i też bym chciał podobne osiągnąć
pozdrawiam

witam serdecznie
powiedz mi kolego czy doszedłeś już do tego jak poprawić wyniki spalania się opału w galmecie kwr17 ?
jestem bardzo ciekaw
jeżeli mógł bys to wypisz mi swoje ustawienia
z góry serdecznie dziekuje i pozdrawiam
lukaszn

Dołączenie: Sob Lis 03, 2012 4:19 pm

Poprzednia

Powróć do Luksus

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości