Powrót do serwisu

Galmet Luxus Pro potrzebna pomoc w ustawieniach

Dyskusje na temat sterownika Luksus i problemów z nim związanych

Galmet Luxus Pro potrzebna pomoc w ustawieniach

Postprzez krzycho1985 w Nie Gru 18, 2011 1:55 pm

Witam wszystkich użytkowników forum:) Mam kilka pytań odnośnie nastaw sterownika luxus pro NR.0910L2237. Piec Galmet KWR 11KW bez czujnika pokojowego.
1. Czy jest możliwośc zmiany (wydłużenia) czasu przedmuchu? W obecnym stanie czas przedmuchu trwa 2s moze 3
2.Serwisant rok temu wymienił dmuchawe gdyz poprzednia uległa uszkodzeniu , dmuchawa MMplus WPA06 moc kotła na nastawie 2 dmucha szybko w porównaniu do poprzedniej. Minimalne obroty dmuchawy ustawione w tym momencie na 20. Czy ta dmuchawa nie jest za duza do tego pieca??? Zastanawiam sie nad kupnem Wpa 07
3.Podsumowujac mój piec jest niewydajny pełny zasyp wegla z miałem to max 4h czasami nawet 3.Prosze o jakas rade odnosnie nastaw co tu mozna jeszcze zrobic :(
krzycho1985

Dołączenie: Nie Gru 18, 2011 1:34 pm

Re: Galmet Luxus Pro potrzebna pomoc w ustawieniach

Postprzez maciej w Pon Gru 19, 2011 9:15 am

ad.1.
Proszę podać nr wersji oprogramowania sterownika, który wyświetla się po uruchomieniu sterownika. W trybie serwisanta powinien być parametr CZAS PRZEDMUCHU. Parametr ten uaktywnia się po przejściu regulacji w tryb NADZORU. Zapewnia on wydmuchiwanie nagromadzonych w komorze spalania gazów, nie pozwalając na powstawanie tzw. „wybuchów w kotle”.
ad.2.
Rzeczywiście Wpa06 może być zbyt duża, lepsza byłaby Wpa07.
ad.3.
Można zmniejszyć moc kotła i/lub wydłużyć przerwę przedmuchu tak aby opał nadal spalał się całkowicie a temperatura zadana była osiągnięta.
Pozdrawiam,
Maciej
maciej
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Wrz 05, 2011 8:50 am

Powróć do Luksus

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości