Powrót do serwisu

problem ze sterownikiem luksus pro

Dyskusje na temat sterownika Luksus i problemów z nim związanych

problem ze sterownikiem luksus pro

Postprzez mar011 w Czw Lis 17, 2011 1:04 pm

Witam.
Mam następujący problem ze sterownikiem : po załadowaniu pieca na noc opałem około godz. 4-5 na ranem piec zaczyna "wariować".Objawy są nastepujące : na wyświetlaczu temp.22* - piec się załancza, wskakuje temp.85* - piec się wyłancza, pojawia się temp.22* - piec się załancza..... i tak non stop co 2 sek. ! Jedynie co wtedy można zrobić to wyłaczyć sterownik. Proszę o pomoc.
mar011

Dołączenie: Czw Lis 17, 2011 11:31 am

Re: problem ze sterownikiem luksus pro

Postprzez maciej w Pią Lis 18, 2011 7:36 am

W pierwszej kolejności proszę sprawdzić czy czujnik płaszcza znajduje się na swoim miejscu i jest poprawnie podłączony wg instrukcji:
c) Czujnik temperatury płaszcza:
· żyły niebieską, brązową i czarną (N, Br, Cz) podłączyć do listwy zaciskowej,
· włożyć go do otworu w płaszczu kotła, napełnionego wcześniej olejem;

jeżeli połączenie jest prawidłowe to proszę przywrócić nastawy fabryczne i sprawdzić jak wtedy zachowuje się sterownik.
Jeżeli to nic nie pomoże i posiada Pan czujnik CWU to można go podłączyć w miejsce czujnika płaszcza. Jak to zadziała oznacza to awarię czujnika płaszcza.
Pozdrawiam,
Maciej
maciej
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Wrz 05, 2011 8:50 am

Postprzez mar011 w Wto Lis 22, 2011 9:12 am

Witam ponownie.
Zastosowałem się do porady, napełniłem otwór pod czujnik olejem (mój instalator pieca chyba przeoczył ten szczegół.....) i pomogło ! Jednak spokój trwał tylko trzy dni. Może znaczenie ma fakt jaki olej został wlany ? Robiłem to pózno w nocy, pod ręką miałem tylko zwykły, kuchenny olej :D . Jednak kiedy problem pojawił się znów (po trzech dniach) użyłem już normalnego oleju silnikowego - niestety nie pomogło, znów była pobudka o 4 na ranem i wyłączanie pieca.... nadmieniam iż mimo napełnienia otworu nad ranem nie było go już zbyt dużo...
I jeszce jedno - w stropie dokładnie nad piecem (około 2 m)mam wejście na stryszek (klapa otwarta) z którego leci zimnie powietrze, dokładnie na czujnik - czy może miec to wpływ na jego w/w objawy ?
mar011

Dołączenie: Czw Lis 17, 2011 11:31 am

Postprzez maciej w Śro Lis 23, 2011 9:28 am

Na pewno to powietrze nie może mieć wpływu na aż tak znaczne przekłamania. Co do oleju to ma on za zadanie wypełnić pustą przestrzeń w otworze w płaszczu kotła zapewniając przy tym dobry kontakt czujnika z kotłem. Chodzi o to aby czujnik nie zwisał luźno w tym otworze i był ciasno zamocowany.
Jeżeli sprawdzał Pan połączenia elektryczne czujnika ze sterownikiem i są one prawidłowe to najprawdopodobniej awarii uległ sterownik i konieczne jest przesłanie go (łącznie z kartą gwarancyjną) do serwisu naszej firmy na adres:
ELSTER
Obłaczkowo 150
62-300 Września

Proszę pamiętać o dołączeniu informacji na temat problemu (przyśpieszy to jego usunięcie) oraz danych kontaktowych.
Postaramy się rozwiązać problem w dniu odebrania sterownika i odesłać go w tym samym dniu.
Pozdrawiam,
Maciej
maciej
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Wrz 05, 2011 8:50 am

Powróć do Luksus

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości