Powrót do serwisu

Luksus Pro - nie zatrzymuje dmuchawy

Dyskusje na temat sterownika Luksus i problemów z nim związanych

Luksus Pro - nie zatrzymuje dmuchawy

Postprzez Jaro w Wto Lis 15, 2011 12:15 pm

Witam,
Jestem użytkownikiem pieca na paliwo stałe sterowanego sterownikiem Luskus Pro od około 3 m-cy (Sterwonik i piec zakupiony w tym roku w czerwcu). Mam taki problem. Po wyłączeniu sterownika (stop) regulator nie wyłącza całkowicie dmuchawy. Pozostawia ją na minimalnych obrotach (nie jest to powietrze wtórne zasysane przez dmuchawę -"bezczelne" odłączenie od zaislania zatrzymuje dmuchawę) np. w trakcie zasypywania pieca dodatkowym opałem. Na takich minimalnych obrotach pozostaje też ta dmuchawa po wygaszeniu kotła i po wyłączeniu się sterownika (po fazie wygaszania) i potrafi tak "pracować" nawet kilkanaście godzin (dłużej nie sprawdzałem). Ostatnio też coś za długo muszę czekać na uruchominie dmuchawy po włączeniu (dużo dłużej niz te 3 rozruchowe minuty). Zaznaczam, iż na początku użytkowana nie zaobserwowałem takiego zjawiska. Reset sterownika do nastaw producenta nie przyniósł żadnych efektów. Dmuchawa to WPA 01K. Proszę o pomoc.
Jaro (36).
Jaro

Dołączenie: Wto Lis 15, 2011 12:02 pm

Re: Luksus Pro - nie zatrzymuje dmuchawy

Postprzez maciej w Śro Lis 16, 2011 9:03 am

Uszkodzeniu uległ jeden z podzespołów sterownika. Proszę przesłać sterownik wraz z kartą gwarancyjną na adres:
ELSTER
Obłaczkowo 150
62-300 Września

Proszę pamiętać o dołączeniu informacji na temat problemu (przyśpieszy to jego usunięcie) oraz danych kontaktowyc.
Postaramy się rozwiązać problem w dniu odebrania sterownika i odesłać go w tym samym dniu.
Pozdrawiam,
Maciej
maciej
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Wrz 05, 2011 8:50 am

Powróć do Luksus

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość