sterowniki.w.com.pl • Zobacz temat - problem z nastawami komfort
Powrót do serwisu

problem z nastawami komfort

Dyskusje na temat sterownika Komfort i problemów z nim związanych

problem z nastawami komfort

Postprzez cder w Czw Wrz 19, 2013 9:28 pm

Mam sterownik komfort i problem.Nie mogę przejść w pozycje "moc dmuchawy" oraz "zakres pracy ciągłej" - przy naciskaniu przycisku na środku tego pod diodą "praca" przeskakuje mi tylko po trzech pierwszych pozycjach.Czy sterownik jest uszkodzony?
cder

Dołączenie: Czw Wrz 19, 2013 9:24 pm

Re: problem z nastawami komfort

Postprzez jurek58 w Śro Gru 04, 2013 8:49 am

witam kolegę. Na początku uważnie przeczytaj "instrukcję". Parametry o których piszesz znajdują się w opcji -Tryb instalatora. Aby ja uruchomić musisz najpierw wyłączyć sterownik ( jeśli korzystasz z Komfort EKO) a następnie nacisnąć klawisz (+) i trzymając go włączyć sterownik. Zapiszczy i pojawi się napis " ti". puszczasz wszystko i powoli strzałką ( >) przechodzisz do poszczególnych parametrów. tj. min. moc dmuchawy, czas wygaszania, regulator pokojowy, Zakres pracy ciągłej , ilość powietrza w przedmuchu. Jeśli za szybko przeskoczysz trzymając sensory, to nic nie zmienisz. Jak trafisz na odpowiedni parametr możesz go modyfikować klawiszami + lub - . i to tyle.
Jeśli masz problem z ustawianiami sterownika to mogę pomóc , bo sam użytkuje piec z tym sterownikiem od 2002 roku. Najpierw Komfort , a obecnie komfort eko i uważam, że są to dobre sterowniki nawet dla dyletantów w tym zakresie . Posiadam piec typu DOMINO 20 KW i u mnie wsad 30 kg spalam przez dwie doby.
Parametr moc dmuchawy znajdziesz gdy sterownik jest włączony - jest to określone parametrem "ILOŚĆ POWIETRZA"- ma on zakres od 2-10. Przy włączonym sterowniku strzałką > przechodzisz do tego parametru ( ale powoli) sensory nie znoszą przytrzymywania ( klikasz jak myszą komputerową) Jak zacznie mrugać kontrolka tego parametru na panelu, to klawiszami + lub - możesz zmienić ten parametr. Wg. mojej oceny jeśli piec "goni temperaturę do góry" , to ( moc dmuchawy) - inaczej ilość powietrza należy zmniejszyć. Przy miale o kaloryczności ok. 26 kJ nawet do poziomu "2".
jurek58

Dołączenie: Śro Gru 04, 2013 8:34 am

Re: problem z nastawami komfort

Postprzez leroyanabel w Czw Maj 28, 2015 11:09 am

instrukcja przede wszystkim, ja przy zakupie jakiegokolwiek sprzetu skrzetnie chowam instrukcje, zeby w razie jakiegokolwiek porblemu próbować sobie radzić samemu, ale wiem, ze przetrymywanie instrukcji nie jest ludzką normą - zazwyczaj się ją wywala jako niepotzrebną (a to duży błąd)
leroyanabel

Dołączenie: Czw Maj 28, 2015 11:02 am

Powróć do Komfort

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość