sterowniki.w.com.pl • Zobacz temat - Dmuchawa cały czas pracuje
Powrót do serwisu

Dmuchawa cały czas pracuje

Dyskusje na temat sterownika Komfort i problemów z nim związanych

Dmuchawa cały czas pracuje

Postprzez KWDSplus w Czw Lis 15, 2012 2:54 pm

Witam
Posiadam kocioł KWDS plus z Wolsztyna. Mam problem z utrzymaniem temperatury. Temperatura zadana 60 stopni, po osiągnięciu 3 minuty i zaczyna spadać ,dmuchawa się załącza, spada do 54 i zaczyna znów długo dobijać do 60. Tak jakby dmuchawa wypychała ciepło do komina. Próbowałem zmniejszyć moc dmuchawy ale nie daje to rezultatu. Gdy wprowadzę w sterowniku wygaszanie, delikatnie uchylę drzwi popielnika pali się pięknie. Miał się dopala, pali się równo, wolno i oszczędnie. Jednak nie jest to rozwiązaniem. Jak zatem ustawić parametry nadmuchu?
KWDSplus

Dołączenie: Czw Lis 15, 2012 2:45 pm

Re: Dmuchawa cały czas pracuje

Postprzez Siershul w Pon Lis 19, 2012 12:35 pm

A jaka jest ustawiona temperatura załączenia pompy C.O.?
Siershul

Dołączenie: Śro Paź 24, 2012 9:35 am

Postprzez bacek1 w Pią Lis 23, 2012 5:17 pm

pompę ustaw 45stopni a zadaną ok 55 stopni
bacek1

Dołączenie: Wto Lis 13, 2012 11:07 am

Postprzez KWDSplus w Nie Gru 09, 2012 7:32 am

Przepraszam za długą nieobecność. Temperaturę mam ustawioną na 62 stopnie, tak by nie kisić opału, temperatura załączenia pompy 40 stopni. Kominowałem z ustawieniami nadmuchu oraz z zakresem pracy ciągłej którą zmniejszyłem z myślą by mocniej rozgrzać kocioł zanim przejdzie w stan nadzoru. Ndmuch mam ustawiony na 6 przy pracy ciągłej, tak samo przedmuchy. Przerwa przedmuchu 3 min. w stanie nadzoru.
KWDSplus

Dołączenie: Czw Lis 15, 2012 2:45 pm

Powróć do Komfort

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość