Powrót do serwisu

Problem Komfort

Dyskusje na temat sterownika Komfort i problemów z nim związanych

Problem Komfort

Postprzez artekmoto w Nie Lut 20, 2011 8:04 pm

Dziś mnie spotkał problem z ogrzewaniem. Mianowicie coś się popsuło najprawdopodobniej pompka, lecz z obawy podłączenia drugiej nowej chciałem sprawdzić miernikiem zasilanie i pod przewody L1 i N podłączyłem miernik i w tym czasie nastąpił błysk prądu który się zakończył spaleniem bezpiecznika w sterowniku.

Moje pytanie brzmi dlaczego tak się stało? Przecież na L1 powinno być napięcie a na N "zero". wychodzi na to że mam na L1 i N po 230 V, ale dlaczego?
artekmoto

Dołączenie: Nie Lut 20, 2011 7:59 pm

Re: Problem Komfort

Postprzez artekmoto w Pon Lut 21, 2011 8:16 am

No teraz już nie ma na N napięcia. Ale czy w kablu L1 cały czas ma być prąd czy tylko jak temperatura na wyświetlaczu wskaże 30 stopni i wzwyż?
artekmoto

Postprzez Kamiljo w Pon Lut 21, 2011 8:22 am

Czy wystąpi napięcie zależne jest to od temperatury załączenia pompy. Jeżeli temperatura załączenia pomp wynosi 30 stopni to po osiągnięciu tej temperatury powinien pojawić się prąd na wyjściu by załączyć pompę.
Kamiljo
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Paź 18, 2010 1:43 pm

Postprzez artekmoto w Pon Lut 21, 2011 10:20 am

Założyłem drugą pompę i nawet jeśli temperatura jest 16 stopni na piecu (bo się nie pali) to w kablu L1 płynie prąd i pompa cały czas jest w pracy
artekmoto

Postprzez Kamiljo w Pon Lut 21, 2011 11:03 am

Na skutek zwarcia najprawdopodobniej został uszkodzony triak i dlatego wyjście nie działa poprawnie. Sterownik musiałby trafić do serwisu.
W razie wątpliwości może Pan również zadzwonić na nasz numer serwisowy: 061 43 77 690
Kamiljo
Konsultant firmy Elster

Postprzez artekmoto w Pon Lut 21, 2011 11:11 am

A jak jest kosz naprawy i czas naprawy? Oraz czy może tak pracować do końca zimy ponieważ nie bardzo mi pasuje teraz korzystać bez sterownika
artekmoto

Postprzez Kamiljo w Śro Lut 23, 2011 8:08 am

Jeżeli uszkodzenie dotyczy triaku to naprawa takiej usterki klasyfikuję się od 20zł do 60zł.
Nie należy użytkować sterownika z uszkodzonym elementem ponieważ mogą ulec uszkodzeniu inne, dobre na tą chwile elementy.
Może przesłać Pan swój sterownik na adres:
ELSTER
Obłaczkowo 150
62-300 Września

Proszę pamiętać o dołączeniu informacji na temat problemu (przyśpieszy to jego usunięcie) oraz danych kontaktowych.
Postaramy się rozwiązać problem w dniu odebrania sterownika i odesłać go w tym samym dniu.
Kamiljo
Konsultant firmy Elster

Powróć do Komfort

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość