Powrót do serwisu

sterownik komfort plus i auraton TX Plus

Dyskusje na temat sterownika Komfort i problemów z nim związanych

sterownik komfort plus i auraton TX Plus

Postprzez damian w Pią Sie 20, 2010 8:08 pm

Witam mam sterownik komfort plus chciałem do niego podłączyć auraton TX Plus wiec kopiłem auraton TX Plus w sterowniku komfort plus włączając zasilanie i trzymając wciśnięty start przełączyłem na 1 czyli obecny sterownik pokojowy w auraton TX Plus kabelek przyłączyłem na wejścia COM oraz NC a następnie do sterownika komfort. Lecz jak zmieniam temp na sterowniku pokojowym to on i tak nie załączą pieca pokazuje ze piec jest zaliczony ale dmuchawa jest cicho pomimo ze na piecu mam powiedzmy 50 st na piecu przestawiam na 60 st ale dmuchawa sie nie włączą włącza sie jak przestawię z obecnego regulatora pokojowego na nieobecny czyli z 1 na 0 jak mogę sprawdzić które urządzenie nie jest sprawne ? czy np jak ustawie ze sterownik pokojowy jest obecny i zewre kabelki polaczone do komfort plus to powinien reagować ?
damian

Dołączenie: Pią Sie 20, 2010 7:55 pm

Re: sterownik komfort plus i auraton TX Plus

Postprzez czyngis w Pon Sie 23, 2010 8:00 am

damian napisał(a):... w auraton TX Plus kabelek przyłączyłem na wejścia COM oraz NC ...

Czy jest pan pewien, że przewody nie powinny być podłączone do wejść COM oraz NO ? Proszę sprawdzić w instrukcji.

Aby przetestować pracę sterownika kotła proszę:
  1. ustawić parametr na 1 (obecny sterownik pokojowy)
  2. odłączyć sterownik pokojowy
  3. ustawić wysoką temperaturę zadaną

Jeżeli po wykonaniu tych czynności dmuchawa nie będzie chodzić, to znaczy, że sterownik reaguje poprawnie.
czyngis
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Pon Sty 04, 2010 12:04 pm

Re: sterownik komfort plus i auraton TX Plus

Postprzez damian w Pią Sie 27, 2010 9:13 pm

Witam wiec tak :) sterownik auraton TX Plus juz mi działa podłączyłem przewody do styków com i no oczywiście wcześniej przełączając sterownik komfort plus na współprace z regulatorem pokojowym.
po spadku temperatury od ustalonej na sterowniku auraton TX Plus potrzeba 2 min do załączenia pieca po osiągnięciu chcianej temp potrzeba 44 sex by piec sie wyłączył :-) tak wiec u mnie problemem byla niecierpliwość myślałem ze załączanie i wyłączanie pieca następuje natychmiast a tu niespodzianka :-)
damian

Dołączenie: Pią Sie 20, 2010 7:55 pm

Powróć do Komfort

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość